1.SC Bohumín 98 Oficiální webové stránky florbalového klubu

Webový archív
2003-2014

MUŽI - MS liga

1. Orca Krnov B 46b
2. Z.F.K. Petrovice B 43b
3. Exelsior Havířov B 37b
4. TJ St. Ves n/O Vosy 35b
5. FBC Hlučín 29b
6. S.K. P.E.M.A. Opava B 29b
7. FurtFit Pirates Ostrava 25b
8. SC Vítkovice Mustang 23b
9. TJ Slovan Havířov B 20b
10. 1. MVIL Ostrava B 19b
11. 1. SCB 98 11b

ST. ŽÁCI - MS přebor

1. TJ Slovan Havířov 48b
2. FBK Eagles Orlová 42b
3. FBC Jablunkov 36b
4. Z.F.K. Petrovice 31b
5. FBK Horní Suchá 25b
6. FBC Frýdek Místek 24b
7. Exelsior Havířov B 21b
8. SK Domaslavice 17b
9. 1. FBC Karviná 16b
10. FBK Rožnov p. R. 13b
11. 1. SCB 98 3b

JUNIOŘI - 3. liga

1. 1. SC Vítkovice B 48b
2. S.K. P.E.M.A. Opava 42b
3. FBK Rožnov p.R. 41b
4. Eagles Orlová 34b
5. FBC Frenštát p. R. 33b
6. Ossiko Třinec 31b
7. FBC Frýdek Místek 29b
8. Z.F.K. Petrovice 23b
9. FBC Tigers Poruba 19b
10. Paskov Saurians 16b
11. 1. SCB 98 0b

23.10.
2018

Po elévech se do zápolení pouští i přípravka!

Ano, i druhý turnaj elévů v Bystřici nad Olší byl poučný. Kluci se na vlastní kůži přesvědčili, že cesta k přijatelným výsledkům nebude snadná a krátká, ale naopak složitá a řádně klikatá. Zlepšení sice bylo viditelné skoro v každém zápase (kromě prvního), pořád je to však posun pouze herní. Práce máme před sebou moc a domácí turnaj se zatraceně rychle blíží.

V tréninku jsme toho zvládli před cestou pod Javorový hodně. Pokroky snad vnímají rodiče na tribuně i my, trenéři, ale abychom je dokázali potvrdit taky v ligových zápasech, to bude ještě chviličku trvat. Přesvědčili jsme se o tom hned v prvním souboji s Jablunkovem.

Že se nemá přihrávat před vlastní branku? Že každá přihrávka naslepo do středu hřiště znovu znamená průšvih? A že brankáři mají rozehrávat do stran? Když rozhodčí poprvé pískli, bylo vše z naší strany zapomenuto. Podlehli jsme atmosféře i nervozitě, a další příděl byl na světě.

S Karvinou už bylo znát, že jsme v tréninku nelelkovali. Samozřejmě, zkušení soupeři, kteří už mají za sebou působení v soutěži přípravek, jsou herně jinde, ale pokrok byl konečně vidět. Zatím jsme pořád u vedení míčku a driblingu, protože florbalové pořekadlo praví, že dokud neovládáš míček, nepřihrávej. Až začneš ovládat míček, začni s přihrávkami. A až si budeš umět přihrát, uč se střílet. My jsme na pomezí bodu 1 a 2, kdežto soupeři už dávno překonali třetí stupeň. Karviná tedy určitě, což znamenalo další třicítku obdržených branek…

S Frýdkem-Místkem jsme se utkali podruhé a považujeme tenhle tým za jeden z nejlepších v soutěži. Respektují i sílu a (ne)kvalitu soupeře a hrají tak, aby to všechny bavilo. My jsme na prvním hřišti propadli v bránění, ale sestava na druhém place zaslouží obrovskou pochvalu. Takhle kdyby to vypadalo i dál a sešel se nám povedený výkon obou sestav, nebylo by to věru zlé. Dostali jsme se ale s favoritem pod dvacet inkasovaných gólů. Kluci, klobouk dolů!

Na Rožnov jsme byli hodně nabuzení. Sršni taky byli spíše zatím bodáni, než by sami bodali. Bohužel ve svém středu mají dva tři výjimečné hráče, kteří skoro nestřídají a pálí z každé pozice. My se s tím ještě nesetkali a neuměli jsme si s tím poradit, takže místo vyrovnaného boje to bylo spíše smutné zklamání. Možná bylo té motivace až příliš…

Obrovský respekt přesto zaslouží všichni ti, kteří se nevzdávají a bojují i se silnějšími soky. V Bystřici to byli Ríša Kaňok, Vašek Klus, Adam Kubík, Ondra Vronka, Mates Hanzlík, Paťas Bruzl, Honza Giecek, Samík Malec, Vašek Trombala, Šimi Hlozák, Mates Česlavský, Viktor Weissmann, Šimi Vítek a Denis Ježíšek. Velký dík patří taky rodičům, kteří podporují ve velkém počtu své ratolesti i nás, a třeba i náš fanklub bude v sobotu 3. listopadu doma nejen v hledišti vidět, ale taky trochu slyšet. Že jo, kluci? J

A aby toho florbalu nebylo málo, tak naši mladší nebo méně zkušení borci si v úterý zahráli doma přátelský zápas s přípravkou Petrovic. Pro řadu kluků to byla velká zápasová premiéra v dresech a povedla se skvěle! Nakonec to na vítězství nestačilo, ale podstatné je, že si zahráli všichni a rozhodně budeme v téhle tradici pokračovat. Brát některé naše mladší naděje na ligu elévů je zatím spíše o jejich zdraví, ale nebojte, o zápasy nepřijdete!!!

A na závěr ještě ty zpropadené výsledky pro milovníky statistik. Jablunkov 4:37, Karviná 2:31, Frýdek-Místek 1:19, Rožnov 5:19… A přípravka s Petrovicemi 7:9. A nezapomeňte! V sobotu 3. listopadu velká bohumínská florbalová mobilizace!!! Hrajeme poprvé doma!!!

Trenéři Jirka Habram a Igor Bruzl

 


... zpět


Generální partner

Město Bohumín

Hlavní partner

DDM Bohumín

Partneři

City cafe Bohumín

Doporučujeme

Fainesport-core.cz

Mediální partneři

TV MarkoT.I.K. Bohumín

Spolupracujeme

AK BohumínCo kdyby...web-evolution

Reklama na mantinelu

Florbalové mantinely jsou v sezóně umístěny v Bospor Aréně Bohumín a v průběhu roku na dalších akcích v regionu. Cena za reklamu 2x0,5m již od 1 000,- Kč / 12 měsíců!
Informace na +420 603 448 235, sekretar@florbalbohumin.cz

Pronájem mantinelů

Florbalové mantinely s certifikací IFF (40x20m), cena za 1 hodinu od 100,- Kč, příp. dohoda.

Informace na +420 603 448 235, sekretar@florbalbohumin.cz

Pronájem branek

Florbalové branky s certifikací IFF, cena za turnaj od 100,- Kč, příp. dohoda.

Informace na +420 603 448 235, sekretar@florbalbohumin.cz