1.SC Bohumín 98 Oficiální webové stránky florbalového klubu

Webový archív
2003-2014

MUŽI - MS přebor, 2.kolo

1. FK Gůfuň Nový Jičín 6b
2. PASKOV SAURIANS 6b
3. FbC Coy. Jablunkov 4b
4. Florbal Torp. Havířov C 3b
5. Z.F.K. Petrovice C 3b
6. Bazinga Ostrava 3b
7. RH PIVING Ostrava 2b
8. 1. SCB 98 1b
9. FBK Štajgřy Ostrava 0b
10. FBC Vik. Kopřivnice B 0b
11. 1. FBK Rožnov C 0b

ST. ŽÁCI - MS přebor

1. Exelsior Havířov "B" 0b
2. 1. SCB 98 0b
3. 1. FBC Karviná 0b
4. FBK Horní Suchá 0b
5. 1. FBK Eagles Orlová 0b
6. 1. FBK Rožnov p/R 0b
7. FbC Frýdek-Místek 0b
8. TJ Slovan Havířov 0b
9. PASKOV SAURIANS 0b
10. Z.F.K. Petrovice 0b
11. SK Domaslavice 0b
12. 1. SFK Havířov "B" 0b

07.10.
2019

Musíme se zbavit strachu…

Když Ondřej Šalbut přebíral před rokem družstvo starších žáků, bylo jasné, že prioritou bude kluky vést od jednoduchých základů florbalu postupnými krůčky až k více složitým herním prvkům a také jim stále vysvětlovat, že jejich první sezóna (a nejenom ta) je především sezónou sbírání zkušeností.

Že jsou kluci zkušenější a také florbalově šikovnější ukázal hned první turnaj letošní sezóny ve Stonavě, kde i přes dvě prohry jsme mohli být s jejich výkonem spokojeni.

Tentokrát vyrazili starší žáci za další porcí zápasů v sobotu 5.10. do Horní Suché. „Nejeli jsme do Suché s tím, že chceme dvakrát vyhrát. Ale také se netajím tím, že jsme chtěli alespoň jeden bodík ve dvou utkáních vyválčit. To byl takový náš tajný cíl“, prozradil trenér Ondřej Šalbut.

A první minuty zápasu proti SFK Havířov ukazovali, že dosažení „tajného“ cíle nemusí být vůbec nereálné. Kluci dodržovali pokyny a rady trenéra, v obraně nepustili soupeře do žádných velkých šancí a naopak sami jednou, i přes další velké šance, skórovali a tak se šlo „do šaten“ za stavu 1:0 pro Bohumín. Bohužel, ve druhé třetině, stejně jako na první turnaji, přišel totální výpadek a úsek čtyř minut, kdy jsme inkasovali čtyřikrát a na konci třetiny ještě soupeř svůj náskok navýšil o jeden gól. I přes snahu kluků ve třetí třetině s zápasem ještě něco udělat, svítilo na výsledkové tabuli konečné skóre 4:10 ve prospěch Havířova. „Škoda toho zápasu. Po první třetině jsem byl přesvědčený, že tohle bude naše první vítězství,“ smutnil po zápase trenér Šalbut. „Kluci by si to určitě zasloužili“, dodal.

Druhé utkání s Paskovem bylo jednoznačně v režii soupeře, který dle našeho názoru patří k jednomu z favoritů na celkové vítězství v Moravskoslezském přeboru starších žáků. „Utkání s týmy, jako je Paskov, je pro naše kluky výborným tréninkem obrany. A takto jsme i do toho utkání šli. Soupeř byl ve všech činnostech lepší a zaslouženě vyhrál,“ shrnul utkání s Paskovem trenér Šalbut.

„Celý víkend po turnaji v Horní Suché jsem přemýšlel o tom, proč v dobře rozehraných a vyrovnaných zápasech kluci najednou vypnou a v podstatě nechají soupeře vyhrát. A myslím si, že hlavní příčinou je jejich strach. Kluci vidí, že můžou letos vyhrát. A pak dostaneme gól nebo dva po nějaké zbytečné chybě a kluci dostanou strach. Strach udělat další chybu a pokazit to tak celému týmu. A najednou jsou prostě v tom zápasu úplně mimo a přestanou hrát“, vrací se trenér Šalbut ke čtyřem odehraným utkáním v nové sezóně. „Na tom musíme zapracovat. Přesvědčit kluky, že se nesmí bát hrát, že prostě ten florbal hrát umí!…“, uzavírá hodnocení turnaje v Horní Suché trenér starších žáků.

Na úplný závěr musíme poděkovat paní Sivkové, která, ač byl její syn Marek nemocný a na turnaj s námi nejel, neváhala a pomohla s odvozem pěti kluků na turnaja zpět! Moc děkujeme!


... zpět


Generální partner

Město Bohumín

Hlavní partner

DDM Bohumín

Partneři

City cafe Bohumín

Doporučujeme

Fainesport-core.cz

Mediální partneři

TV MarkoT.I.K. Bohumín

Spolupracujeme

AK BohumínCo kdyby...web-evolution

Reklama na mantinelu

Florbalové mantinely jsou v sezóně umístěny v Bospor Aréně Bohumín a v průběhu roku na dalších akcích v regionu. Cena za reklamu 2x0,5m již od 1 000,- Kč / 12 měsíců!
Informace na +420 603 448 235, sekretar@florbalbohumin.cz

Pronájem mantinelů

Florbalové mantinely s certifikací IFF (40x20m), cena za 1 hodinu od 100,- Kč, příp. dohoda.

Informace na +420 603 448 235, sekretar@florbalbohumin.cz

Pronájem branek

Florbalové branky s certifikací IFF, cena za turnaj od 100,- Kč, příp. dohoda.

Informace na +420 603 448 235, sekretar@florbalbohumin.cz