1. SC Bohumín 98 - florbal

Oslabená přípravka brala i jednu výhru

Publikováno: 18.2.2020

Statečně a s otevřeným hledím se přípravka B98 poprala na Dubině v Moravskoslezské lize se svými soupeři. Na bilanci jedné výhry a tří porážek v turnaji se podílela pouhá šestice statečných, zbytek ne příliš početného týmu vyřadily zdravotní potíže. Nesmírně cenné bylo hlavně úvodní vítězství nad Vítkovicemi.

Domácí celek dokázali svěřenci Jakuba Přikryla udolat senzačně 8:7. Velkou zásluhu na tom měl především nesmírně talentovaný Kuba Světlík, který si chvílemi na hřišti dělal, co si skoro zamanul, a vítkovická Lvíčata z něj byla dost nešťastná.

Bohužel v dalších zápasech se projevilo, že Bohumíňáků bylo málo. S Českým Těšínem prohráli po boji 5:6, špatným úvodem nezvládli duel s SFK Havířov (4:10) a na závěr pak prohráli 0:5 s Opavou, když bohumínské střelce vychytal skvělý brankář soupeře.

Na turnaji lze určitě najít pozitiva. Kluci se nebojí hrát, předvádějí pohledné akce, jen by tým měl být do budoucna početnější. Velkou premiéru si v brance odbyl Václav Tobias Kameník, a přestože je věkem ještě hráč předpřípravky, rozhodně nezklamal.

Pochvalu zaslouží ale všichni, kteří na hřišti srdnatě bojovali, stejně jako rodiče a prarodiče, jež vyrazili nás povzbudit. Tyhle kluky čeká opravdu zajímavá florbalová budoucnost.

Oslabená přípravka brala i jednu výhru


Zpět na aktuality