1. SC Bohumín 98 - florbal

Na konec sezóny remíza 1:1 a zisk třech bodů

Publikováno: 1.5.2022

Bez přehnaných ambicí, jenom s chutí si pořádně užít poslední turnaj sezóny. S tím vyrazili v sobotu ráno dorostenci na turnaj do Stonavy.

 

1.SC Bohumín 98 13:7 1.FK Ostrava JIH (2:1, 7:3, 4:3)

(Nitsche 4, Šindelka 3, Zimulák 2, Janus, Kania, Németh, Musil)

Zápasy s JIHem jsou vždy o emocích a jejich zvládání. Před zápasem kluci věděli, že je to zápas za tři body, ale že musí vytěsnit vše ostatní a především (ne)sportovní chování soupeře. V úvodu jsme s tím měli problém, což se projevilo na vyrovnaném skóre až do druhé minuty druhé třetiny. Pak se kluci uklidnili a postupně navyšovali skóre. V závěru zápasu dohrával soupeř v 5ti minutové přesilové hře, kdy po souboji rameno na rameno Davida Svrčiny s hráčem soupeře zůstala na palubovce krev. Soupeř dokázal v této přesilovce dvakrát skórovat, poté ale vlastní nedisciplinovaností dostal jeden z jeho hráčů dvouminutový trest a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. "Nejdříve k pětiminutovému trestu Davida Svrčiny. Byl to normální souboj, po kterém hráč soupeře spadl obličejem přímo na palubovku. Prostě to neustál. Nešlo o žádný nefér zákrok a vzhledem ke hře soupeře a tohoto konkrétního hráče, který se zranil, nemůžu říct nic jiného než že "karma je zdarma", vrací se k situaci na konci zápasu trenér Ondřej Šalbut. "Ptám se proč vlastně JIH soutěž hraje. Čtvrtý vzájemný zápas a počtvrté zcela jiný realizační tým i více než polovina hráčů. K tomu ještě "nabádání" hráčů k nefér hře vůči soupeři, zákroky za hranicí, například na kolena... Je smutné, že i v této době se najdou dospělí, kteří jsou schopni pro naplnění své ambice své nezletilé svěřence k tomuto způsobu nefér hry a zápolení vést. Jejich motivaci opravdu nechápu. Jinak náš předvedený výkon stál zato pouze ve druhé třetině, zbytek zápasu jsme odchodili", zhodnotil zápas s 1.FK Ostrava JIH trenér Šalbut.

 

1.SC Bohumín 98 3:7 FBK Škorpioni Ostrava (3:3, 1:0, 3:0)

(Musil 3)

Špatný výkon a tomu odpovídající výsledek. I tak se dá zhodnotit utkání se "škorpiony" z Ostravy. Kromě vyrovnané, především ve skóre, první třetiny byli naši kluci ti, kteří tahali v zápase za kratší konec provazu. "To nebyl zápas, kde by kluci ukázali, co v nich je", vrátil se k zápasu trenér Šalbut. "Byli jsme všude pozdě, soupeř byl rychlejší, nenahráli jsme si, prostě všechno špatně. Za předvedený výkon kluky dnes pochválit opravdu nemůžeme", shrnul zápas se Škorpióny trenér Šalbut.

 

Co naše dorostence čeká po konci soutěžní sezóny? Za měsíc vyrazí do Ostravy na Ostravské hry (27.5.-29.5.) a o týden později pak na Ostrava Cup (3.6.-5.6.), který pořádá náš partnerský klub FBC Ostrava. Oficiálně pak sezóna 2021/2022 skončí tréninkem 23.6. Na prvním tréninku sezóny 2022/2023 se pak kluci sejdou 2.8.

Na konec sezóny remíza 1:1 a zisk třech bodů


Zpět na aktuality