1. SC Bohumín 98 - florbal

Pohodu na kempu žáčků nezhatily déšť ani dřina

Publikováno: 31.8.2022

Čtyři dny a tři noci strávili mladší a starší žáci na soustředění v Bystřici nad Olší. Sedmadvacet borců pod vedením osmičlenného doprovodného týmu zvládlo během kondičně herního kempu spoustu tréninkových jednotek, a přestože výpravě nepřálo počasí a na kluky čekala navíc také pekelná dřina, všichni si pobyt v Penzionu Stadion náramně pochvalovali.

 

„V Bystřici jsme byli v lednu 2018 na vůbec prvním soustředění s tehdejšími elévky. Dneska je tahle kategorie ve starších žácích, takže jsme se vrátili na místo činu. Prostředí je doslova ideální. Všichni z penzionu paní Karczové i personál haly jsou ohromně vstřícní, nic není pro nikoho problém,“ řekl Jiří Habram, trenér týmu starších žáků, a pokračoval: „Dokonce jsme byli pochváleni za pořádek na pokojích, chování kluků a minimální vracení jídla, což svědčilo o tom, že strava byla výtečná. Úplně v klidu jsme zvládli i fakt, že první dva dny nám propršely, kluci tak přišli jen o návštěvu bobové dráhy v Mostech. Zato jsme byli dvakrát v sousedním bazénu.“

 

Kluci dostali pořádně do těla a během krátkého soustředění zvládli takovou porci tréninkových jednotek, na které by běžně potřebovali skoro měsíc. „Ranní výběh, dopolední trénink, odpolední posilovací a kompenzační cvičení, další příprava v hale, večer ještě návštěva bazénu, a to po celou dobu trvání kempu,“ vypočítával Jiří Habram. Parta mladých florbalistů se v Penzionu Stadion v podhůří Beskyd rozhodně nenudila, na programu byl i video rozbor jednoho z tréninkových mačů.

 

Přestože program byl náročný, všichni ho absolvovali bez odmlouvání. „Obrovská pochvala. Opravdu jsme připravili hodně náročný program, v podstatě jsme zvládali i pět fází denně, a kluci to fakt odmakali bez remcání, poctivě, s chutí. Určitě se to v sezóně projeví,“ říkal trenér Jiří Habram.

 

Zatímco družstvo mladších žáků se pod vedením Petra Šeligy a Jakuba Šindelky zaměřilo na zvládnutí přechodu z malého hřiště na velké, tak starší žáci se pak s trenéry Jiřím Habramem, Igorem Bruzlem a Jiřím Kameníkem věnovali hlavně nabírání kondice, odrazové síly a práci s prostorem na hřišti. „Vše, co jsme měli v plánu, jsme zvládli. Jenom jednou jsme museli trochu ubrat, třetí den jsme kruhový trénink vyměnili za procházku, protože toho měli starší kluci docela dost,“ dodal kouč.

 

Tým starších žáků už byl na herním kempu pošesté. „Všechno klape, každý v našem týmu doprovodu ví, co má na starosti. Jezdí s námi i dvě maminky, které jsou klukům po ruce,“ konstatoval trenér a doplnil: „Soustředění považujeme za dosud nejlepší ze všech. Obrovský podíl na tom mají kluci, kteří byli bezvadní, a také jejich rodiče. Na čem jsme se dohodli před odjezdem, to se dodrželo. Myslím si, že jsme udělali klubu i městu v Bystřici skvělou reklamu.“

Pohodu na kempu žáčků nezhatily déšť ani dřina


Zpět na aktuality