1. SC Bohumín 98 - florbal

První dva týmy B98 zahajují novou sezónu

Publikováno: 13.9.2022

Třetí zářijový víkend bude už i v našem 1. SC Bohumín 98 ve znamení zahajovacích zápasů nové sezóny. Junioři při své velké premiéře ve 3. lize budou hrát v Čeladné, družstvo starších žáků se vydá k dvěma duelům Moravskoslezského přeboru do Horní Suché.

Juniorka si k poslednímu přípravnému duelu odskočila do Stonavy, kde nestačila na domácí družstvo Karviné, ale podstatné je, že kluci se na první zápasy sezóny ohromně těší, trenéři mají respekt.
Musíme být k sobě i fanouškům upřímní. Družstvo juniorky je pro tuto sezónu z velké části tvořeno dorostenci a proto si neděláme žádné velké ambice v rámci juniorské ligy. Spíše budeme chtít nasbírat co nejvíce zkušeností pro další sezóny a každý vyválčený bod bude pro nás výhrou,“ uvedl trenér juniorky B98 Ondřej Šalbut.
V Čeladné se družstvo juniorů představí v 10:10 h v duelu s FBK Eagles Orlová a od 12:50 h změří síly s FbC KOVO Frýdek-Místek.


Starší žáci hrají v 9:00 h s domácím týmem FbK Horní Suchá, v 11:20 se střetnou s družstvem Coyotes Jablunkov.
Máme za sebou kvalitně odmakanou letní přípravu včetně povedeného kempu v Bystřici, ovšem trochu nás mrzí, že těsně před zahájením soutěže spíše sčítáme zraněné. V této naší kategorii máme většinu týmu poskládanou z kluků, kteří aktuálně přešli z mladších žáků, takže se budeme na začátku asi spíše učit. Zápasy jsou totiž delší, soupeři vyspělejší. Není vyloučeno, že si budeme muset pomoci i šikovnými mladšími žáky, výpadků v sestavě je totiž fakt dost,“ uvedl trenér Jiří Habram.
V generálce tým starších žáků vysoko prohrál s béčkem FBC.

Ostatní družstva se zatím mohou směle věnovat přípravě. Dorost zahajuje svou soutěž o týden později 25. září doma, mladší žáci vstoupí do MS ligy až 8. října v Ostravě, elévky čeká první turnaj 2. října také doma a přípravka má ještě fůru času, protože zahajuje až 23. října rovněž v hale Bosporu.
První dva týmy B98 zahajují novou sezónu


Zpět na aktuality