1. SC Bohumín 98 - florbal

Premiéra juniorů ve 3. lize na Čeladné

Publikováno: 18.9.2022

Kombinované družstvo juniorů doplněné o hráče dorostu vyrazilo na svůj premiérový turnaj 3. ligy do Čeladné. Letošní sezóna je pro nováčka v juniorské lize spíše o získávání zkušeností a tak tým vyrazil do podhůří Beskyd bez přehnaných ambicí.

 

1. SC Bohumín 98 1:10 1. FBK Eagles Orlová (1:3, 0:4, 0:3)

(Janus bez asistence)

1.SC Bohumín 98 5:6 FbC KOVO KM Frýdek-Místek (2:0, 3:3, 0:3)

(Šindelka 2+3, Nitsche 2+1, Šimek 1+0)

 

Před turnajem absolvovalo družstvo juniorů a dorostenců pouze jeden ostrý test v podobě přípravného zápasu s FBC Karvinou a tak byli trenéři zvědaví, jak se kluci s třetí juniorskou ligou popasují. Z pohledu hodnocení turnaje musí trenéry a kluky mrzet především utkání s Frýdkem-Místek, kde ještě po druhé třetině byl tým ve vedení o dvě branky, nakonec ale junioři odešli z utkání poražení.

Ale pojďme pěkně popořadě. Orlová v prvním zápase byla lepším týmem, především v produktivitě. "Za prvé musím říct, že se zápas úplně nevyvedl našim gólmanům, brankový rozdíl mohl být tak o 4-5 branek menší", vrací se k utkání trenér Ondřej Šalbut. "Za druhé hrála Orlová mnohem jednodušeji směrem do útoku včetně řešení situací před brankou. My si to děláme sami zbytečně složité. A za třetí, nemůžeme si dovolit hrát tolik minut v oslabení", dokončil hodnocení zápasu s Orlovou trenér Šalbut.


Zápas s Frýdkem byl z naší strany mnohem povedenější. Kluci dobře bránili, dobře kombinovali a k tomu v prvních dvou třetinách přidali i pět hezkých góĺů do sítě soupeře. Bohužel i třikrát smolně inkasovali, když nebyli dvakrát důrazní v brankovišti a poté jednou v oslabení, po smolné teči střely do protipohybu brankáře Drápely. Ani dvoubrankové vedení před třetí třetinou ale na první body nestačilo. Soupeř dokázal v posledním dějství nejdříve srovnat, aby pak ve vlastím oslabení po nedorozumění dvojice Šindelka - Nitsche dokázal otočit skóre ve svůj prospěch. "Dobrý zápas, ale nemůžeme si dovolit hrát deset minut v oslabení. Hrajeme pak fakticky jednu třetinu ve čtyřech, stojí nás to plno sil a na konec i dobrý výsledek" zhodnotil utkání s Frýdkem-Místkem druhý z trenérů Ondřej Veselý.

 

Další porce zápasů čeká juniory 2.10. ve Stonavě, kde je čeká silný Frenštát pod Radhoštěm a poté tým KTG Bruises Opava.

Premiéra juniorů ve 3. lize na Čeladné


Zpět na aktuality