1. SC Bohumín 98 - florbal

Starší žáci si zatím zvykají na větší důraz

Publikováno: 19.9.2022

Starší žáci neměli moc času na otálení. Tým, jehož převážnou část tvoří loňští mladší žáci, se zapojil do sezóny brzy a už třetí zářijovou sobotu cestoval do Horní Suché k prvním dvěma ostrým duelům. Zdravotně zdecimované družstvo podlehlo domácím 1:7 a Jablunkovu 1:6.

 

„Bude to rozhodně pro nás těžká sezóna. Kluci si prostě musejí zvyknout, že tady už se hraje tvrdě, důrazně, zápasy prostě bolí. Nemůžeme si přijet jenom zahrát, ale o každý balónek je třeba se na hřišti porvat. Větší důraz nám dělá problémy, budeme si muset na to dál přivykat a zapracujeme na tom i v tréninku,“ konstatoval trenér týmu starších žáků Jiří Habram.

 

Jeho svěřenci neodvedli v Horní Suché špatné výkony, ale zatím to na soupeře nestačilo. „Bohužel nám komplikuje situaci i početná marodka. Chyběli někteří borci, kteří tým pak budou táhnout, další naskočili do zápasů jen těsně po uzdravení. Muselo to být vidět,“ dodal s tím, že povoláni museli být i tři borci z mladších žáků: „Snažili se, pomohli nám, díky za pomoc!“

 

Souboj s domácím týmem byl přesto jasnou záležitostí. „Tak nadstandardní hráče, jako jsou sourozenci Kaletovi v družstvu soupeře, prostě v kádru nemáme. Suchá navíc využívá i šikovných děvčat, kvalitou je holt jinde. My jsme schopni konkurovat dobrou organizací, ale pak se prostě stane, že v nějakém souboji znovu uhneme, a gól je na světě,“ pokrčil rameny trenér týmu.

 

První florbalový zápas v životě odehrál Tomáš Čepelák, a přestože mu zatím zkušenosti chybí, tak rozhodně nepostrádá zápal a chuť se soupeři i přes subtilní postavu svádět tvrdé souboje. „Potěšilo nás, že se mu v závěru utkání po odvážném průniku povedlo dát náš jediný gól. Zasloužil si ho. Výborně chytal i Adam Kubík, ještě nás častokrát podržel,“ hodnotil Jiří Habram.

 

Druhé utkání s Jablunkovem bylo daleko vyrovnanější. Do začátku třetí třetiny padla jediná branka. „Tu jsme soupeři nabídli zkratem, kdy jsme šli střídat, ale míček na stadardku jsme zašlápli na našem malém brankovišti. Sudí standardku správně otočili a soupeř hned trestal. Nepochopitelné. Pak jsme dostali gól v oslabení a soupeř to už zvládl,“ doplnil kouč.

 

O jediný gól se zasloužil Timotej Gazda, solidní zápas odchytal i Patrik Bruzl. „Během obou utkání jsme ale nezakončili několik slibných přečíslení, všechno nám na hřišti hrozně dlouho trvá. Bohužel duely znovu kvůli zraněním nedokončili dva kluci, je těch marodů fakt dost. Musíme zabrat, protože už 1. října hrajeme další dva zápasy doma,“ dodal Jiří Habram.

 

Poděkování patří všem rodičům, kteří se postarali o dopravu kluků do Horní Suché a zpět!

Starší žáci si zatím zvykají na větší důraz


Zpět na aktuality