1. SC Bohumín 98 - florbal

Juniorka veze z Čeladné první body!

Publikováno: 22.11.2022

První vystoupení letošní sezóny se odehrálo na Čeladné a domů jsme se vraceli bez bodů, byť v utkání s Frýdkem Místkem jsme si je zbytečně prohospodařili vlastními chybami. Listopadový návrat už byl úspěšnější a zisk čtyř bodů nás odpoutal od nejspodnějšího místa tabulky a hlavně klukům ukázal, že dokážeme hrát florbal i s papírově silnějšími týmy.

3. liga juniorů je zajímavá soutěž, které zatím vévodí Frenštát, Orlová a SFK Havířov B (8 utkání, 16 bodů, 3. místo) a právě s posledně jmenovaným jsme se střetli v prvním utkání dne.

Od začátku jsme se drželi nastavené taktiky, poctivě bránili a vyráželi do rychlých brejků. Náš styl SFK příliš nechutnal, ale i tak se dostal v sedmé minutě do vedení 0:1 a toto skore vydrželo do konce první třetiny. Útočící snahy Havířova pokračovaly i v druhé části, ale nám se povedlo přesně v polovině utkání dvěmi slepenými góly obrátit na 2:1 (17:13 a 17:59) a to vybudilo favorita k ještě větší aktivitě. Za tu byl odměněn dvěmi góly a po druhém dějství tak vedl 2:3. Ve třetí třetině jsme nevyužili jedinou přesilovku utkání, ale 4´ před koncem se nám podařilo srovnat stav na 3:3. Následně se nebezpečné situace vystřídaly na obou stranách a napětí vydrželo až do závěrečného hvizdu. Nás nejvíce mrzí dvě neproměněné tutovky v poslední půlminutě, kdy Ondra Šindelka nesrovnal mušku, ale i tak to bylo z naší strany zatím nejvydařenější utkání sezóny.

"Hráči plnili své úkoly, SFK jsme zlobili rychlými výpady, podržel nás brankář a na obou stranách se hrálo férově, takže jsme si se soupeřem pogratulovali k pěknému utkání, které pro nás znamenalo první bodový zisk sezóny. Myslím, že zcela zaslouženě", glosoval spokojeně první utkání trenér Ondřej Šalbut.

Ostrava Jih. Druhý soupeř dne. A opravdu "bezvadná" podívaná... Jak je snad jen v našich krajích zvykem, tak s papírově slabším soupeřem jsme vyřízeni už před odjezdem, vyrážíme zcela neohroženě a dopředu počítáme, jestli dáme gólů jen 10 nebo rovnou 20.
Jih byl tentokrát zásadně proti našim plánům a naše podcenění soupeře vedlo k nehezké holomajzně, trvající celých 36 minut, kterou je zbytečné popisovat. Naštěstí pro nás bylo vše se šťastným koncem a těsnou výhrou 6:5, tak snad to bude poučení pro příště.

"Cítili jsme, že motivovat hráče bude složitější a nepomáhá tomu ani krátká pauza mezi zápasy, kterou jsme si vyzkoušeli v Opavě. Druhé utkání začíná už 20 min. po skončení předchozího, takže nám vždy trvalo jednu třetinu, abychom se dostali aspoň trochu do tempa", vysvětluje Ondřej Veselý dění na hřišti.
"Tentokrát se k tomu přidalo i naše nastavení, kdy si hráči byli dopředu jistí, že výhra je naše a tak jsme se utkáním s nadšeně bojujícím Jihem protrápili a v samém závěru děkovali nedisciplinovasti soupeře, který dohrával poslední minuty v oslabení", dodal trenér juniorky.

1. SC Bohumín 98 - 1. SFK Havířov B 3:3 (0:1, 2:2, 1:0)

Stuš 2+0, Kroczek 1+0, Németh 0+1, Nitsche 0+1, Šindelka 0+1

1. SC Bohumín 98 - Ostrava Jih 6:5 (1:1, 4:2, 1:2)

Šindelka 1+3, Stuš 2+1, Nitsche 1+1, Kania 1+1, Musil 1+0

Sestava: Drápela, Šípek - Stuš, Kroczek, Nitsche, Šindelka, Janus, Egyed, Šimek, Vojáček, Kania, Németh, Musil

Poslední turnaj kalendářního roku hrajeme v SH Bospor Bohumín 11. prosince. V 9:00 vyzveme 1. FBK Eagles Orlová a ve 12:50 FbC KOVO KM Frýdek-Místek. Přijďte nás podpořit, těšíme se na Vás!