1. SC Bohumín 98 - florbal

Starší žáci sice získali první body, ale…

Publikováno: 29.11.2022

Vývoj ve skupině A Moravskoslezského přeboru jasně naznačoval, že pokud chtějí starší žáci pomýšlet aspoň na nějaký bodový zisk v sezóně, klíčovou bitvou bude ve Stonavě duel s ostravskými Škorpiony. Tým se ale na zápas podzimu nenaladil ideálně, s havířovským Slovanem utrpěl debakl 0:16. Naštěstí pak po nervy drásajícím průběhu dosáhl kýžené výhry 7:6, důvod k jásání to ale není.

 

Dostupování protihráčů a důraz ve všech osobních soubojích. To byly hlavní cíle, s nimiž vstupovalo bohumínské družstvo do úvodního duelu svého sobotního programu. Jenže havířovský Slovan rozmetal naděje soupeře na slušný výsledek pěti góly hned v první třetině, a na hřišti jasně kraloval. „Jestli jsme měli být agresivní a nedávat protihráčům prostor, tak asi máme o plnění těchto pokynů jiné představy než naši chlapci,“ řekl trenér starších žáků Jiří Habram.

 

Omluvou bohumínskému týmu nemůže být ani fakt, že kádru zbyli jen tři hráči ročníku 2008, který má ostatní táhnout, a naopak trenéři nasadili hned trojici mladších žáků. „Těm patří poděkování a pochvala, je na nich vidět chuť a zájem. To jsou naopak atributy, které některým borcům, jež by měli a chtěli tým vést, scházejí. Když jim to nejde, tak to prostě nejde. V kádru není hráč, který by ostatní strhnul výkonem, přístupem, pár větami v šatně. Bohužel,“ dodal kriticky kouč.

 

V utkání dvou nejslabších týmů přeborové skupiny A šli do vedení brzy Škorpioni, kteří drželi těsný náskok i po první třetině. „V nervózním zápase plném faulů a vyloučení jsme otočili skóre a šli do dvougólového úniku, jenže šest minut před koncem už znovu vedl soupeř. Nakonec jsme spíš silou vůle, než nějakým velkým uměním, předvedli další obrat a vítězství i se štěstím uhájili. Byla to ale hrozná florbalová holomajzna,“ přiznal trenér týmu starších žáků.

 

Asistenci na prvním turnaji v životě zaznamenal Jiří Kuldánek, o góly se pak postarali David Pálka, Timotej Gazda, Petr Šeliga, Václav Klus a dvakrát Richard Kaňok. „No, máme tři body, ale pro nás, trenéry, je tohle málo. Našimi problémy jsou malá ochota pracovat pro tým, dostat ze sebe na hřišti maximum, a především disciplína. Ne v podobě, že bychom příliš faulovali, ale disciplína v otázce dodržování toho, co a jak chceme hrát. Bez toho se nikam neposuneme,“ dodal Jiří Habram.

 

Poslední dvojzápas čeká starší žáky v neděli 11. prosince v Českém Těšíně. Svěřenci Jiřího Habrama a Igora Bruzla se utkají s domácím B týmem, který je v jedenáctičlenné tabulce osmý, a 1. SFK Havířov B, aktuálně na 6. místě. Po Novém roce pak přijde na řadu nadstavba a už nyní je jasné, že bohumínští starší žáci budou hrát v dolní skupině o umístění.

Starší žáci sice získali první body, ale…

Starší žáci sice získali první body, ale…

Starší žáci sice získali první body, ale…


Zpět na aktuality