1. SC Bohumín 98 - florbal

Nestandardní situace žádají nestandardní řešení..

Publikováno: 4.12.2022

Bez brankářské jedničky (a jediného čistokrevného brankáře na soupisce) a bez dalších dvou hráčů základní sestavy, vyrazili dorostenci do Smilovic na turnaj Moravskoslezské ligy.

Dorostenecký tým před sezónou čítal 10 hráčů a jednoho brankáře a tak prakticky bylo jen otázkou času, kdy budou muset řešit trenéři krizi v sestavě, způsobenou absencemi. A přesně tato situace nastala před dnešním turnajem MS ligy ve Smilovicích.

"Zranil se nám náš brankář a dva kluci zůstali doma v posteli. A tím, že jsme neměli gólmana, museli jsme sáhnout k náhradě z řad hráčů. Naštěstí máme v sestavě kluky, kteří už s prací florbalového brankáře mají své zkušenosti", přibližuje situaci před turnajem trenér Ondřej Šalbut. Do Smilovic tak vyrazila dvanáctka hráčů, kdy se na pozici brankáře prostřídala dvojice Nitsche - Končítek a na křídlech druhé lajny pak tři hráči z týmu starších žáků - Šeliga, Vicher a Palka.

V prvním utkání čekali naše kluky Domaslavice, se kterými jsme se v prvním měření sil rozešli smírně a brali jeden bod. Vzhledem k improvizované sestavě, byl jakýkoli bod z druhého vzájemného utkání brán trenéry jako úspěch.

Soupeř odskočil v první třetině na rozdíl dvou branek, skóre jsme ještě stačili do konce první třetiny korigovat na rozdíl jedné.

Na začátku druhé třetiny jsme vyrovnali a zápas dostal podobné parametry jako první měření sil - začali jsme bláznit, hnát se dopředu a otevřeli jsme hru, kdy jsme soupeři umožňovali jednoduchý přechod do útoku. To se nám také nevyplatilo a Domaslavice odskočily ještě do konce druhé třetiny na rozdíl jedné branky.

Třetí třetina byla znovu vyrovnaná, bohužel jsme individuální chybou pustili soupeře do vedení o dvě branky. Vzápětí přišla z naší strany korekce, ale znovu jednoduchá chyba v obraně, kdy jsme špatně rozebrali standardku soupeře, znamenalo vedení Domaslavic o dvě branky. I přes závěrečnou power-play se nám skóre už nepodařilo změnit.

Zápas s JIHem, stejně jako první měření sil, byl jen o tom, jak k utkání přistoupíme. První třetina skončila bez branek a také kluci v přestávce dostali od trenérů vyčiněno za zbytečnou pasivitu.

Zvýšená aktivita ve druhé třetině vedla ke čtyřminutovému faulu soupeře, který jsme využili beze zbytku a odskočili do vedení o dvě branky. Soupeři, který hrál dvě utkání po sobě, pak začaly docházet síly a skóre postupně naskakovalo až na konečných 8:1 v náš prospěch.

"Musím pochválit oba náhradní brankáře, Martina Nitscheho a Kryštofa Končítka, jak za jejich výkon, tak i za jejich přístup, kdy ani na vteřinu neváhali a bez reptání přijali jejich novou roli. Chválím i Matěje Labdu, který nastoupil do svého prvního ligového turnaje po 14 dnech tréninku a předvedl dobrý výkon. A samozřejmě nemůžu opomenout ani tři starší žáky - Peťu Šeligu, Honzu Vichra a Davida Pálku, kteří nám jeli na turnaj pomoct a určitě nezklamali", hodnotí turnaj trenér Šalbut.

"Máme úzký kádr a potřebovali bychom ještě 2-3 "plejery" v dorosteneckém věku, potom bychom zřejmě vozili z turnajů daleko více bodů. Ale i tak jsme dnes spokojeni", dodává druhý z trenérského dua Ondřej Veselý.

1.SC Bohumín 98 3:5 SK Domaslavice (1:2, 1:1, 1:2)