1. SC Bohumín 98 - florbal

Mladší žáci po dobrých výkonech "jen" čtvrtí

Publikováno: 5.12.2022

K poslednímu letošnímu turnaji jsme vyrazili do Malých Hoštic nedaleko Opavy. Až na jednu absenci jsme vyrazili v kompletním složení a s vidinou dobrého výsledku, i když na nás čekali 3 silní soupeři z nejvyšších pater dlouhodobé tabulky. Turnaj netradičně začínal až po poledni a Malé Hoštice nás přivítaly typický podzimním sychravým počasím, kdy místy nebylo pro mlhu vidět na krok. V hale nás čekalo další překvapení, když organizátoři postavili velmi malé hřiště, které očividně nahrávalo pořádajícímu oddílu.

 

V prvním zápase jsme narazili na tým FBC ORCA KRNOV – bílí. Krnov měl v tu chvíli již za sebou jeden zápas, což se na začátku ukázalo jako výhoda.  Vzhledem k velmi úzkému hřišti zvolil Krnov velmi neobvyklou taktiku a napadal naše hráče na naší polovině hned se všemi třemi útočníky. Naši kluci se s takto intenzivním napadáním nebyli schopni vyrovnat a soupeř nás tlačil do hluboké defenzivy. Při prvním gólu jsme si opět vybrali slabší chvilku v obraně a po nedůrazu v brankovišti jsme rychle prohrávali. Než jsme se vzpamatovali z první trefy, dostali jsme navrch druhý gól po nenápadné střele k tyči. Do druhého poločasu jsme vstupovali s mankem dvou gólů, ale hlavně s jasnými pokyny hru v obraně zjednodušit. Hra se postupně vyrovnala a měli jsme spoustu šancí na minimálně vyrovnání. Po rychlém protiútoku jsme však na konci zápasu obdrželi ještě jeden gól a utkání tak skončilo výsledkem 0:3. Herně jsme určitě nezklamali, ale góly dával zase pouze soupeř.

 

Druhým soupeřem bylo družstvo S.F.K. Havířov – modří. Díky tomu, že na turnaji na sebe narazila obě družstva S.F.K Havířov, bílí i modří, museli síly tentokráte rozdělit a okamžitě se to na jejich herním projevu projevilo. I přesto, že jsme brzy inkasovali, dlouho jsme drželi příznivý stav díky brance Romana Martínka, a ke konci zápasu se hnali za vyrovnáním. Naděje na vyrovnání zhasla těsně před koncem po obdržené brance z rychlého samostatného úniku. Kluky musíme za výkon a předvedenou hru pochválit. Hráli jsme vyrovnanou partii a konečné skóre 1:3 s favoritem utkání je toho důkazem.

 

Náš třetí soupeř bylo domácí družstvo KTG Bruises Opava – FK Radvanice, papírově nejslabší soupeř tohoto turnaje. Jestli za první dva zápasy si kluci zasloužili pochvalu, tak zejména za začátek tohoto zápasu právě naopak. Kluci podlehli uspokojení z předchozích zápasů a doufali, že se snad domácí porazí sami. Přestali se úplně hýbat a naše herní tempo, jestli se o tempu dá vůbec mluvit, přizpůsobili soupeři. Nadšeně hrající domácí se dokonce dostali do vedení a bylo zaděláno na velkou ostudu. Kluci sice zápas rychle otočili na 2:1, ale po další lehkovážnosti v obraně soupeř opět srovnal. Ve druhém poločase jsme konečně přidali a výsledek se okamžitě dostavil. Začali jsme soupeře přehrávat a skóre postupně navýšili až na konečných 7:2. V zápase se blýsknul „hatrickem“ Honza Giecek, další góly přidali Honza Šeliga, Šimon Korauš, Roman Martínek a zápas uzavřel svým gólem Kuba Světlík.  

 

Posíleni předvedenou hrou a výsledkem ve druhém zápase jsme nastoupili v posledním zápase proti druhému družstvu z Havířova, S.F.K. Havířov – bílí. Do zápasu jsme nastoupilis odhodláním soupeře porazit a navázat na dřívější bronzové úspěchy. Jen během první minuty jsme měli tři velmi dobré šance se dostat do vedení. Všechny naše šance zůstaly nevyužité, a naopak Havířov se z jediné kloudné akce dostal do vedení. My jsme pokračovali v dobývání soupeřovy branky, ale opět se nám vymstila špatná koncovka.  Soupeř tlaku se štěstím odolával a k naší brance se dostával sporadicky. Rozhodčí nám tentokrát příliš nepřál, když za běžný zákrok proti nám odpískal trestné střílení. To Havířov bezpečně proměnil a utekl na rozdíl dvou branek. Nám se podařilo velmi rychle zareagovat a gólem Honzy Giecka snížit. Naše snaha o vyrovnání bohužel vyšla naprázdno stejně jako v zápase s modrými, a ještě jednou jsme v závěru inkasovali. Konečné skóre 1:3 tentokrát neodpovídá předvedené hře, ale tak to někdy bohužel bývá.  

 

Jsme v polovině našeho společného letošního tažení v Moravskoslezské lize mladších žáků a můžeme tedy krátce bilancovat. Kromě úvodního turnaje, kde jsme se ještě seznamovali s velkým hřištěm a hrou 5 na 5, jsme ve zbytku podzimu odehráli dobrá utkání a dostavily se i kýžené výsledky. Jedno druhé a dvě třetí místa na silně obsazených turnajích jsou toho důkazem. Gólově i herně nás táhnou kluci, kteří hrají za mladší žáky druhým rokem, a tak to má být.  Jsme ale rádi, že se gólově prosazují také tzv. „prvoročáci“, kteří budou táhnout mladší žáky zase v příštím roce.  Podařilo se nám také zdárně začlenit do kádru pár nováčků, kteří jsou příslibem hlavně do příští sezóny. Myslíme, že i herní projev se postupně zlepšuje a jsme schopni hrát i se silnějšími celky vyrovnanější zápasy. Rozhodně máme do druhé poloviny sezony na čem stavět.

 

Chtěli bychom poděkovat všem hráčům za příkladný přístup k tréninkům a zápasům a věříme, že do druhé poloviny vstoupíme se stejným zaujetím. Jde vidět, že když tomu dáváme maximum výsledky se dostavují. Děkujeme také všem rodinným příslušníkům za jejich podporu v časech dobrých i zlých.

 

Přejeme všem klidné prožití konce roku, vánočních svátků a hodně štěstí a zdraví v roce příštím.

 

Na dalším turnaji se uvidíme 28/01 v Čeladné, kde se postupně utkáme s družstvy FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, FbC KOVO KM Frýdek Místek – vlci, SK Domaslavice a FBC Tigers Poruba – černí.

Mladší žáci po dobrých výkonech "jen" čtvrtí

Mladší žáci po dobrých výkonech "jen" čtvrtí

Mladší žáci po dobrých výkonech "jen" čtvrtí

Mladší žáci po dobrých výkonech "jen" čtvrtí

Mladší žáci po dobrých výkonech "jen" čtvrtí


Zpět na aktuality