1. SC Bohumín 98 - florbal

Přípravka na "zlatý hattrick" nedosáhla

Publikováno: 6.12.2022

Podobné problémy, jako dorostenci, řešili před nedělním turnajem na Dubině i trenéři přípravky. S týmem neodcestovala brankářská jednička Dominik Tošenovský, ani jeden z nejlepších střelců týmuTomáš Kosík. Marka Tvardíka nepustily do hry v prvních dvou zápasech zdravotní komplikace, a tak šli naši nejmenší do odvety proti vítkovickým Lvíčatům (v Horní Suché 5:5) v brance s Martinem Kubíkem a jen šesti hráči do pole. 

 

Utkání začínalo již v 8:00 a obraz na hřišti tomu odpovídal. I když jsme v úvodu utkání vedli, působili jsme lehce ospale, pouštěli soupeře do mnoha brankových příležitostí a ten je celkem spolehlivě proměňoval. Výkonem na hřišti z naší strany vynikal Maty Dočkal, který vsítil všechny naše branky, ale na lepší výsledek než 5:11 to nestačilo.

 

Ještě dříve, než my, museli vstávat kluci z Rožnova pod Radhoštěm, kteří to mají do Ostrava o poznání dál. My jsme už byli rozkoukaní, mnohem více jsme zodpovědnější obranou pomáhali Martinovi v brance, dávali góly a došli k zaslouženému vítězství 11:5.

 

Ve třetím zápase nás čekal druhý výběr Vítkovic, s krycím názvem Tygříci. Tygříci se s našim ranním soupeřem (Lvíčaty) rozešli ve vítkovickém derby smírně 8:8, a tak se dal čekat velmi podobný zápas, tomu rannímu. Nicméně tomu tak úplně nebylo. Už posilněni o Marka, kterému se udělalo lépe a mermomocí chtěl hrát, jsme k zápasu přistoupili jaksepatří sebevědomě. Urvali jsme první branky a v poločase vedli 4:2. Nutno říct, že oběma gólům, které jsme dostali, by slušel přívlastek "smutné". V přestávce jsme si uvědomili, že jestli máme porazit Vítkovice, tak je ta šance právě tady a právě teď. Kluci ve druhém poločase, mohutně podporování našimi TOP příznivci, předvedli ve velkém laufu strhující představení a po závěrečné siréně mohli nechat vybuchnout salvu radosti z tohohle historického okamžiku. :-) 10:5 !!!

 

V posledním nedělním utkání jsme změřili síly s Petrovicemi. Úvod byl lehce divoký. Čas 0:07 - 1:0. Čas 0:14 1:1... pak už se ale hrálo v podstatě na jedné straně hřiště, ZFK se do šancí dostával jen sporadicky, a když už, pomohl nám Martin, tyčka nebo břevno. To my brankáře Petrovic překonávali zodpovědněji a s výsledkem 10:1 naplnili dvoucifernou kvóu z předchozích dvou zápasů.

Vývoj turnaje nám před posledními zápasy dne zaručoval jistotu druhého místa a teoretickou šanci na třetí vítězství v turnaji v řadě. K tomu jsme ale potřebovali výhru Petrovic nad Lvíčaty, což se vzhledem k průběhu dalo považovat spíše za utopii. Jenže oba týmy již notně unavené z celého dne hrály relativně vyrovnanou partii, které nejvíce přispíval svými zákroky petrovický gólman a tak to bylo docela drama. Lvíčata nakonec překvapení nepřipustila, zvítězila 6:4 a celý turnaj tak s bilancí 3 - 1 - 0 vyhrála. 

 

Svou premiéru na střídačce si prožil trenér Radek Minárik, který se k družstvu přidal až v průběhu sezóny a svým přínosem týmu hodně pomohl. "Moc jsme si to užili, škoda prohry v prvním zápase, ale pak už to bylo víc, než dobré. Kdyby nám někdo ráno řekl, že třikrát vyhrajeme a budeme druzí, tak by jsme mu asi moc nevěřili...", smál se trenér.  "Kluci nám ukázali, že se dokážou vyrovnat i s několika celkem zásadními absencemi," dodal. "Atmosféra turnaje mě fakt nadchla. Rodiče super. Opravdu se těším na 22.1. na domácí turnaj, to bude "peklo"... zakončil Radek.

 

Sestava, na fotografii zleva: Maty Adamczyk, Vojta Kopia, Marek Tvardík, Venda Borusík, Maty Dočkal, Marťa Lochman, Šimi Panáš a Marťa Kubík.

Trenéři: Radek Minárik, Lukáš Marcalík

 

 

 

Přípravka na "zlatý hattrick" nedosáhla

Přípravka na "zlatý hattrick" nedosáhla

Přípravka na "zlatý hattrick" nedosáhla


Zpět na aktuality