1. SC Bohumín 98 - florbal

Starší žáci zakončili rok druhou výhrou

Publikováno: 12.12.2022

Bez některých zkušených hráčů vyrazili starší žáci do Českého Těšína k poslednímu dvojutkání zakončit kalendářní rok a už předem bylo jasné, že je čeká ve zbytku sezóny v Moravskoslezském přeboru boj ve skupině o umístění v dolní polovině tabulky. Přesto dokázali poměrně překvapivě získat skalp 1. SFK Havířov B, ve druhém duelu pak vysoko podlehli béčku domácího celku.

 

Úvodní duel s béčkem SFK nabídl dvě roviny pohledu. Nejprve zkusme pesimistický: obvykle silný soupeř z Havířova dorazil na turnaj s omlazeným kádrem, ve kterém se objevili jen tři starší žáci a zbytek tvořili borci často i ročníku narození 2011, takže jsme měli jasně vyhrát. A teď zase ten optimističtější: naši florbalisté se dokázali vyhecovat, dařila se jim střelba, a přestože protivník nenasadil nejsilnější sestavu, tak výhra 10:9 byla naprosto zasloužená…

 

No, a teď těma střízlivýma očima. Chyb jsme udělali hodně, ale bylo tam i dost pozitivních akcí, hlavně v útočné fázi. „Jasně, měli jsme vyhrát přesvědčivěji, v podstatě proti nám stálo družstvo mladších žáků, byť šikovných, na druhou stranu jsme si v té sezóně moc radosti neužili, a je dobře, že kluci zápas nakonec zvládli vítězně. Zasloužili si to,“ řekl trenér mladších žáků Jiří Habram.

 

Znovu pomohli i mladší žáci, tentokrát Patrik Sarganek a Jan Giecek, kterým patří poděkování, těžký debut v obraně zvládl se ctí Tomáš Čepelák. Celkově si obránci sáhli na dno, nadřeli se i oba centři a třeba střelecky disponovaný David Pálka prokázal, že když se zrovna rozhodne pracovat pro tým, je přínosem. „Pět třetin ze šesti patřily k tomu lepšímu, co jsme v sezóně předvedli,“ dodal kouč.

 

Bohužel slabší chvilku si tým vybral v úvodu druhého utkání. Silovější, šikovnější a vyspělejší béčko Českého Těšína vyhrálo první dějství 9:1 a schylovalo se k velkému debaklu. „Hráli jsme bez důrazu, dostupování, bez agresivity. Soupeř toho bezmezně využil, střílel góly snadno z ideálních pozic. My jsme vůbec nestíhali, úplně se z naší hry vytratily zápal a disciplína,“ poznamenal Jiří Habram.

 

V dalších dvou třetinách se ale dostavilo razantní zlepšení. Jakoby proti domácímu celku stál jiný tým. Najednou Bohumíňáci přitlačili v soubojích a byli i nebezpeční. „Bohužel to naprosto přesně kopíruje přístup, který od kluků známe z tréninku. Chvíli pracují solidně, ale pak – těžko říct proč – opadnou zájem, tempo i nasazení. Takhle vypadal i zápas. Asi bychom na soupeře nestačili, ale mohli jsme uhrát důstojnější výsledek,“ řekl trenér po porážce 4:16.

 

Ve skupině o 7. až 11. místo se tým ve zbytku sezóny utká se srovnatelnými soupeři. „Nemůžeme si dát jiný cíl než vítězství ve skupině o umístění. Hrát budeme dvakrát v únoru, jednou v březnu a naposledy na začátku dubna. Je dost času na přípravu, abychom byli ještě lepší a silnější. Ale bude to chtít vůli pracovat. Je to na týmu. My, trenéři, chuť máme. Kluci v sobě musejí najít pracovitost, disciplínu a pokoru. Pokud to zvládnout, nakonec sezóna nemusí dopadnout zle,“ dodal Jiří Habram.

Starší žáci zakončili rok druhou výhrou


Zpět na aktuality