1. SC Bohumín 98 - florbal

Bospor vítězství juniorů neviděl, v lednu směr Bílovec

Publikováno: 13.12.2022

S výhodou domácího prostředí vstupovali junioři k odvetám s 1. FBK Eagles Orlová a FbC KOVO KM Frýdek-Místek, ale ani tentokrát své soupeře o body nepřipravili.

Od počátku svižně hrané utkání na první branky dlouho nečekalo. Když náš tým podruhé skóroval už ve čtvrté minutě a dostal se do vedení 2:1, vypadalo to na pěknou přestřelku.
Host z nedaleké Orlové v první části ještě 2x skóroval, my šance zahazovali, ale stav 2:3 vypadal nadějně, protože nás trápila především jalová koncovka .

Pokyny do druhé třetiny byly jasné:
1. nedělejme tolik zbytečných chyb a buďme důraznější v zakončení;
2. chlapci v černo-zelených dresech nesmí projít!
A prošli... My jim k tomu ještě "mávali" a co víc, i vlastním gólem pomohli. Opět jsme si neodpustili několik neuvěřitelných individuálních selhání a tak bylo možné vidět nevěřícný pohled trenéra, žasnoucí diváky a vše s úsměvem komentující rozhodčí...

Třetí část hry rychle odsýpala, výsledkově byla stejná jako ta první, a i když jsme měli z naší hry určitě lepší pocit než v září na Čeladné, tak to na body zdaleka nestačilo.

"Na domácím turnaji se na tribuně vždy sejde více rodičů i diváků a tak jsme se chtěli předvést a myslím, že ve druhé třetině jsme se opravdu "předvedli". To, co se nám podařilo vyprodukovat v obraně a nebo při založení útoku, to se jen tak nevidí a je těžké k tomu najít odpovídající slova", sděluje ještě i několik minut po zápase viditelně otrávený trenér Ondřej Šalbut.
"Naši hru jsme tentokrát více otevřeli, byli jsme aktivnější a sebevědomější než dříve, ale vlastní nešikovnost nás dál nepustila. Navíc jsme dostali deset branek, takže máme dál na čem pracovat", dodal smířlivě trenér juniorky.

Na Frýdek-Místek jsme se těšili, protože stejně jako Orlová, hraje pohledný a technický florbal.

Nepodařil se nám bohužel začátek ani konec třetiny, když jsme inkasovali v časech 1:34 a 11:48 a byť jsme nijak nezářili a měli drobné problémy s organizací hry, tak šance na vstřelení branky jsme přesto měli.

KM Kovo vstoupilo razantně i do další části, během necelých 4 minut přidalo další dvě branky a to nás donutilo zamíchat se sestavou.
Následně se nám sice podařilo snížit Stušem na 1:4, ale to bylo z obou stran vše.
Vítr z plachet nám opět v úvodu poslední třetiny dne sebral soupeř, když dvakrát skóroval a zvýšil své vedení v čase 28:20 na 6:1. V té době už se na hřišti objevovali všichni hráči, kteří byli nominováni k utkání a byla možnost některé z nich vyzkoušet na jiných postech, než na kterých hráli doposud. Odměnou byly dvě vstřelené branky, korekce celkového skore a zjištění, že můžeme - za jistých okolností - zkusit hrát na tři útoky.

"Čekají nás ještě tři turnaje a pokud chceme bodovat, tak musíme hrát týmově, nedělat triviální chyby a v dobré náladě musí být také gólman. Tomu se tentokrát neděle nevydařila a když se k tomu přidaly naše až komické chyby, tak jsme na body pomýšlet nemohli.
Nicméně i tak musíme tým pochválit, protože dílčí části v obou utkáních sehráli a vyřešili dobře. V týmu je jen 25% hráčů juniorského věku, takže jsme dál optimisté"
, dodal k hodnocení domácího turnaje Ondřej Veselý.

1. SC Bohumín 98 5:10 1. FBK Eagles Orlová (2:3, 1:4, 2:3)