1. SC Bohumín 98 - florbal

Z Opavy tři body pod stromeček

Publikováno: 18.12.2022

Posledním týmem, který se aktivně zapojil do soutěží Českého florbalu, byli dorostenci. Ti v soboru 17.12., tedy na den týden přesně před Štědrým dnem, vyrazili na turnaj do Opavy. A že je v sobotu nebude čekat nic lehkého naznačil už odjezd na turnaj, kdy museli trenérům pomoct vyprostit sněhem zapadané klubové dodávky, aby mohli na turnaj vůbec vyjet...

V prvním zápase s Petrovicemi byli kluci v prvních dvou třetinách asi ještě na cestě do Opavy. K vidění bylo v letošní sezóně jednoznačně nejhorší představení ze strany dorostenců, kdy se jim v prvních dvou třetinách nedařilo vůbec nic.
Balónky nám uskakovaly, vázla kombinace a v zakončení bychom netrefili snad ani fotbalovou bránu. A i když se ve třetí třetině hra dorostenců trochu zlepšila, na víc než na jednu branku v síti soupeře a lehkou korekci skóre to bohužel nestačilo.

"Dnes dvě třetiny nejhorší florbal, co jsme od našich kluků letos viděli. Musíme to rychle hodit za hlavu a připravit se na zápas s MVIL Ostrava, který začíná už za 20 minut", zhodnotil zápas s Petrovicemi trenér Ondřej Veselý a zmínil také to, co kluky čekalo už na třetím turnaji po sobě. A to, že musí odehrát bez delší pauzy dvě utkání hned po sobě.

Minule nás MVIL v Opavě porazil (i tehdy jsme hráli dvě utkání po sobě) a trenéři nechtěli, aby se to opakovalo i v sobotu. A tak se prostě zaparkoval autobus na naší obranné polovině, poctivě se bránilo a po zisku míče chodilo do rychlých brejků. Musíme říct, že co se týká právě tohoto systému hry, patří naši dorostenci možná k těm úplně nejlepším v soutěži. A co máme ještě nejlepší v soutěži, je naše první útočné trio Stuš - Šindelka - Nitsche.
Dorostenci šli po dvou povedených protiútocích tohoto útočného tria v první třetině do vedení o dvě branky. Soupeři se ale v jejím samotném závěru podařilo skóre korigovat, aby pak na začátku druhé třetiny srovnal a začínalo se znovu.
V závěru druhé části MVIL svou neukázněností nabídl našim dorostencům přesilovou hru, kterou dokázali zužitkovat a před závěrečnými dvanácti minutami svítilo na tabuli skóre 3:2 v náš prospěch.
Bohužel jsme to byli naopak my, kdo hned na začátku třetího dějství nabídl soupeři hru v přečíslení, kterou i on dokázal zužitkovat a srovnat skóre. Poslední čtyři minuty pak stály za to.
Nejdříve byl vyloučen náš Matěj Labda za údajnou hrubost. Následně na konci přesilové hry soupeře byl v úniku faulován Ondra Šindelka a šlo se do čtyř, abychom po dvacetipěti vteřinách měli už výhodu jednoho hráče na hřišti navíc. S tou si naši kluci poradili parádně, když 57 vteřin před koncem nás poslal do vedení Michal Kroczek.
Soupeř zareagoval po obdržené brance, šel do hry bez brankáře, ale vlastní nedisciplinovaností se připravil o možnost hrát v početní převaze a naši kluci si už výhru pohlídali.

"Za prvé musím pochválit Kryštofa Končítka v brance. Znovu, stejně jako Martin Nitsche v prvním zápase, si musel kleknout do branky při absenci naší "jedničky" Honzy Šípka a předvedl jistý výkon.
Vepředu se nám srovnalo znovu naše hlavní útočné trio a ostatní kluci se svým výkonem přidali. Byly to nervy, ale tři body máme, i když jsme chtěli šest. Nevadí, čelo soutěže nám neuteklo, na lídra ztrácíme 12 bodů a ve hře je pořád bodů 27. Medaili chceme a uděláme pro to maximum"
, zhodnotil zápas s Ostravou a zopakoval cíl pro letošní sezónu trenér dorostu Ondřej Šalbut.

1.SC Bohumín 98 1:5 Z.F.K. Petrovice (0:3, 0:1, 1:1)