1. SC Bohumín 98 - florbal

Přípravka ovládla domácí turnaj

Publikováno: 23.1.2023

V neděli 22.1. jsme v  bohumínské hale BOSPOR pořádali turnaj MS ligy přípravek. Notně natěšeni na možnost se předvést před domácím publikem jsme postupně změřili síly s týmy Letky, Torpeda U8 a U9 a Českého Těšína. Do karet nám hrála nulová absence, a tak jsme v sestavě mohli počítat tentokráte i s Dominikem Tošenovským a Tomášem Kosíkem.

Hned ranní utkání se štěpánkovickou Letkou bylo pro nás opravdu očekáváným, protože Letka v letošní sezóně předvádí mimořádně kvalitní hru a srovnání s ní nám mělo dát relevantní odraz toho, jak na tom naše nejmladší kategorie v této fázi sezóny je. První branku dne připsal krátce po úvodu utkání Maty Dočkal a dal tak utkání směr. Naši kluci působili sebejistě, soupeře přehrávali, branky postupně přidávali i další borci, a konečný výsledek 8:2 byl zaslouženým obrazem dění na hrací ploše. Několik desítek našich přízivců v hledišti hlasitě oceňovalo naší snahu a pohledné akce, atmosféru podporoval svým speakrovským a DJovským uměním průvodce dnem "OJan" Volný a nálada v hale tak byla od první chvíle velmi příjemná a uvolněná.

Na druhý zápas se na nás přijel podívat i místní Televizní informační kanál a sledoval spolu se všemi kanonádu v utkání s Torpedem Havířov U8. Havířovští přijeli s týmem jejich nejmladší kategorie (U8 = mladší 8 let, tedy 7 a méně) pouze s 5 hráči v poli a brankářem. Dle slov trenéra hráli mnozí z nich soutěžní zápas vůbec poprvé, a tak skóre od první minuty utěšeně narůstalo v náš prospěch. V utkání s Torpedem se trefil i Matyáš Očko, který s florbalem začal jen před pár týdny a premiérovou trefu zaznamenal hned na prvním turnaji. Po závěrečné siréně svítil na tabuli konečný výsledek 15:1 v náš prospěch.

S Českým Těšínem jsme se v této sezóně potkali podruhé. Poprvé v jejich domácí hale byl zápas dramatický až do posledních sekund, kdy jsme výsledek strhli na naší stranu až 12 sekund před koncem. I tentokrát byl zápas opravdu vyrovnaný. Soupeř od začátku předváděl hezkou hru s efektivním zakončením, naši kluci zůstali myšlenkami asi ještě v předchozím zápase a po 5 minutách jsme prohrávali 1:3. Promluvy trenérů na střídačce a následný zlepšený pohyb hráčů po hřišti nakonec přinesl před koncem poločasu vyrovnání na 3:3. Ve druhém poločase už jsme najeli do ranních kolejí a trpělivě si vytvářeli šance, několik jich proměnili, a tak jsme i třetí utkání dne dotáhli do vítězného konce, tentokráte v poměru 7:4.

Závěrečné utkání turnaje s Torpedem Havířov U9 se hrálo ve velmi uvolněné atmosféře, kterou "DJ OJan" rozdmýchával svými hity, každou branku domácích slavili reprodukovaně i kluci z Depeche mode a jejich Just can 't get enough, halou proběhla dokonce i mexická vlna (což je na halu s tribunou pouze na jedné delší straně docela unikát) a všichni se bavili hezkými akcemi na hřišti. Naši "borci" předváděli opravdu povedená zakončení a dokráčeli v pohodovém tempu k vítězství 9:3 a mohla tak propuknout opravdová radost z celkového vítězství v turnaji.

"Výborný výkon, skvělý výsledek, úžasná atmosféra, super turnaj..", shrnul krátce své dojmy ze střídačky asistent trenéra Ondra Šindelka. Na střídačce vypomáhal i "zapůjčený" trenér elévů Jirka Kameník: "Kluci hráli, jako kdyby nebylo zítra, bavili všechny v hale, moc podařená neděle."

Děkujeme všem rodičům a fanouškům za úžasnou podporu jak v hledišti, tak i v catheringu kabiny a těšíme se na další turnaje. Ten další nás čeká 18.2. v Havířově.

Sestava SCB: Dominik Tošenovský, Martin Kubík - Matyáš Dočkal, Matyáš Adamczyk, Václav Borusík - Marek Tvardík, Tomáš Kosík, Martin Lochman - Vojtěch Kopia, Šimon Panáš, Matyáš Očko

Realizační tým: Lukáš Marcalík, Jiří Kameník, Ondřej Šindelka