1. SC Bohumín 98 - florbal

Z města oceli s bronzem!

Publikováno: 4.3.2023

Na dnešní turnaj do města draků a ocele jsme vyrazili pro nás v netypickém čase, kdy jsme první zápas turnaje otevírali zápasem s domácím mužstvem až v 09:00 hod. Vzhledem k onomu pozdějšímu startu jsme věřili v nadějný výsledek, protože první ranní zápasy nám prostě nejdou. Třinec pro nás však byl velice silný soupeř, kluci ještě byli myšlenkami v postelích a duchem nepřítomni, takže jsme se nevyvarovali množství chyb a   naše koncovka byla taky velice špatná. Zápas pro nás skončil nelichotivým výsledkem 4:19. Takže se opět potvrdilo, že první zápasy jsou naše Achillova pata a je jedno jestli tedy hrajeme brzy ráno nebo s pozdějším nástupem ....

Na druhý zápas se kluci již  zmátořili a s Krnovskou Orcou jsme vybojovali výhru s konečným výsledkem 9:6. S koncovkou jsme se však trápili i v tomto zápase.

Třetí zápas nás čekal další silný soupeř a náš "rival" v podobě týmu S.K. Pema Opava. Věděli jsme, že zápas nebude vůbec jednoduchý a šance na utržení nějakého bodu nás bude stát mnoho sil a hodně štěstí. Zápas však byl velice vyrovnaný, hrálo se nahoru dolů, kluci si v obraně počínali zodpovědně a koncovka nám také šla. V zápase jsme byli dokonce svědky několika našich proměněných nájezdů a náš brankář Dominik Tošenovský znechutil soupeři nájezd, který mu nekompromisně lapil. Bohužel Opava měla v oné koncovce více štěstí a to i přes to, že se jim se vší urputností radost z gólů snažil překazit náš druhý dnešní "náhradní brankář" - hráč Joni Faja, který na dnešním turnaji zastoupil nemocného brankáře Tobiáše Kameníka. I když konečný výsledek vyzněl 10:5 ve prospěch týmu z Opavy, byl to velice solidní a vydařený výsledek.

Do posledního zápasu jsme nastoupili proti týmu FBK Sršni z Rožnova pod Radhoštěm. Kluci byli po zápase s Opavou v dobrém rozpoložení a jako trenéři jsme věděli, že pokud budeme hrát stejně jako s Opavou nemůžeme prohrát. Kluci do zápasu vletěli jako hladoví vlci a za pár minut na tabuli svítilo skóre 4:0. První poločas pak pokračoval ve stejném duchu a vedení jsme zdvojnásobili. Ve druhé půli jsme zkoušeli točit sestavy a trochu jsme polevili v tempu. S konečným hvizdem na tabuli svítil výsledek 14:6 v náš prospěch a kluci se tím pádem mohli radovat ze zaslouženého třetího místa.

Trenéři Třineckého oddílu nás mile překvapili nejenom organizací a velice vstřícným a přátelským přístupem, ale také odměnou, kdy si kluci za třetí místo odvezli zpátky domů také krásné bronzové medaile.

V samotné závěru se také k další ceně připojili samotní rodiče, kteří naším 13 statečným koupili párky v rohlíku, které přidělali vrásky na čele místnímu bufetu.

Za dnešní výkon klukům a rodičům děkuji trenéři Michal a Jirka.