1. SC Bohumín 98 - florbal

Opava viděla další turnaj dorostu

Publikováno: 6.3.2023

Opavská sportovní hala na Mařádkově ulici není naší nejoblíbenější a to i proto, že se zde hraje na parketách a většinou tam neseženete ani kafe... Každopádně jsme zde jeli za sportem a pro body, takže nechme místní podmínky stranou.

V 10:40 jsme se postavili Petrovicím a v sestavě jsme měli - díky nemocem, zraněním atd. - kompletní útok zapůjčený od starších žáků. Hned na úvod je třeba podotknout, že své si kluci odvedli a v +/- bodech v prvním utkání předčili své starší týmové parťáky.

Vzhledem k tomu, že Z.F.K. je náš bodový soused, opět se očekávalo vyrovnané utkání.
Jako první jsme vstřelili branku, první třetina končila za stavu 1:1 a předzápasové předpoklady se tím částečně potvrdily.
Jak už je neblahým zvykem, opět nám gólově utekla druhá třetina, kde pravidelně v poslední době inkasujeme nejvíc branek. Snaha z naší strany byla, ale trefit bránu soupeře, byl opět problém..
V pohodě hrající soupeř zvýšil na 6:1, my se radovali už jen jednou a tak jsme vyšli počtvrté za sebou bodově na prázdno.

Po krátké pauze jsme vyrukovali na tým z jihu Ostravy. Ten se lehce trápil už v prvním utkání a proti nám se mu nedařilo už vůbec. V průběhu utkání se ostravským navíc zranili dva hráči, takže jim děkujeme, že zápas dohráli a dalšího komentáře není potřeba.

"Chtěli jsme z turnaje šest bodů, ale naše střelecká nemohoucnost a klid v zakončení je šílená", říká roztrpčeně Ondřej Šalbut.
"Na bránu soupeře jsme v prvním utkání vystřelili 63x a dali jen dvě branky.. Na to není co dodat", dodal trenér dorostu.

"Střelbě a zakončení se věnujeme pravidelně, ale hlavně v druhém utkání bylo vidět, že si s některými situacemi nevíme rady i když soupeř příliš nevzdoruje. Musíme přidat v herní praxi a nebýt laxní při řešení brankových situací ani v tréninku", doplnil k vystoupení B98 v Opavě Ondřej Veselý.

Z.F.K. Petrovice - 1. SC Bohumín 98 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Zimulák 1+0, Šindelka 1+0, Nitsche 0+1, Končítek 0+1

1. FK Ostrava Jih - 1. SC Bohumín 98 0:28 (0:9, 0:5, 0:14)
Stuš 7+2, Nitsche 4+5, Labda 3+4, Šindelka 1+5, Končítek 4+1, Kroczek 2+3, Kaňok 3+1, Zimulák 1+2, Pálka 0+2, Musil 1+0, Vicher 1+0

Sestava: Šípek / Stuš, Kroczek, Nitsche, Šindelka, Pálka, Vicher, Kaňok, Labda, Končítek, Zimulák, MusilOpava viděla další turnaj dorostu


Zpět na aktuality