1. SC Bohumín 98 - florbal

Starší žáky po dvou prohrách čeká další turnaj

Publikováno: 7.3.2023

Z dalšího turnaje v Petrovicích žádný bod do tabulky skupiny o umístění v Moravskoslezském přeboru starší žáci nepřidali. Posledním Škorpiónům Ostrava těsně podlehli v hektickém duelu 4:6, ve druhém zápase zaznamenali porážku 3:5 s Orlovou. V sobotu 11. března hrají starší žáci v hale Slavie Havířov další dvojutkání – tentokrát s Petrovicemi (10:00) a domácím týmem 1. SFK B (11:30).

 

Duel se Škorpióny přinesl hodně emocí. Trenér soupeře po celý zápas dostával svými protesty pod tlak dvojici rozhodčích a rozjitřená atmosféra dělala mladým Bohumíňákům problémy. „Věděli jsme, že soupeř spoléhá jenom na brejky, ale nepohlídali jsme si to. Navíc jsme nebyli vůbec efektivní, fakt moře našich střel končilo mimo tyče. Tohle musíme zlepšit,“ řekl trenér starších žáků Jiří Habram.

 

Vyjádřil se i k nervozitě, která panovala v hale i mezi střídačkami. „Dělat florbal v téhle atmosféře mě vážně nebaví. Divím se, že tohle se ještě někomu v dnešním florbale toleruje. Naší chybou ale bylo, že jsme nešli do vedení a zápas včas nerozhodli. To by lavičku soupeře umlčelo. K férovému sportovnímu zápolení má ale vystupování lavičky Škorpiónů daleko,“ povzdechl si.

 

Druhý zápas byl už o něčem jiném. S Orlovou to byl zajímavý, a na úroveň soutěže i kvalitní duel. „Náš tým sice dal první gól, ale soupeř v první části třemi trefami otočil skóre. My to ale nezabalili, drželi se na dostřel a Eagles definitivně rozhodli až gólem při naší power play. Přesto kluci zaslouží za výkon pochvalu, až na pár zbytečných chyb zápas odmakali,“ uvedl Jiří Habram.

 

Soutěž se blíží do svého závěru. „Budeme chtít dát prostor i mladším žákům, protože je dobré si přivykat vyššímu tempu ve starší kategorii. Po špatném začátku sezóny naši kluci zabrali a nakonec byly výkony v některých zápasech lepší než výsledky. Máme však do budoucna pořád hodně práce před sebou,“ dodal trenér týmu starších žáků.

Starší žáky po dvou prohrách čeká další turnaj


Zpět na aktuality