1. SC Bohumín 98 - florbal

Mladší žáci tentokrát "narazili"!

Publikováno: 8.3.2023

Další zastávkou pro mladší žáky našeho klubu byl turnaj pořádaný Slovanem Havířov. Namlsaní velmi dobrými výkony a výsledkem z minulého turnaje jsme měli také tentokrát velká očekávání a naději na dobrý výsledek. Skladba soupeřů tomu také nahrávala.

Vystřízlivění však přišlo záhy po úvodním hvizdu prvního utkání. Do turnaje jsme vstoupili proti dobře známému soupeři, FbC KOVO KM Frýdek Místek – vlci. Od první sekundy jsme byli nesoustředění na hru, což vedlo hned v první minutě k faulu a trestnému střílení, které soupeř proměnil. První a poslední závan naděje přišel po vyrovnání na 1:1. Naneštěstí to bylo pouze krátké zmrtvýchvstání a soupeř pokračoval v efektivní hře a navyšování skóre až na konečných 1:7. Ne že bychom neměli šance, ale naše střelecká efektivita byla žalostná.  Rovněž ochota plnit si svoje herní povinnosti na hřišti nebyla u všech stoprocentní, což poznamenalo i konečný výsledek.

Ve druhém zápase jsme si chtěli spravit chuť. Bohužel, souboj s TJ Slovan Havířov, kterého jsme již v sezoně porazili, se odehrával ve stejném zmaru jako první zápas. Soupeř nás převyšoval ve všech herních aspektech, v kombinaci, v pohybu s i bez míčku, což mimochodem vyústilo ve dva fauly a trestná střílení proti nám. Zároveň byl Havířov, na rozdíl od našich kluků, opět efektivní v koncovce.  Na ukazateli skóre svítil po konečném hvizdu výsledek 2:8.

Třetím zápasem s 1. FBC Karviná jsme se opět protrápili. V naší hře se bohužel nic zásadně nezlepšilo, abychom mohli pomýšlet na dobrý výsledek. Kluci kupili chybu za chybou a soupeř si došel k pohodovému vítězství 3:10.

Do posledního zápasu s FK Ostrava JIH jsme vstoupili v pozměněné sestavě a s nadějí na lepší herní projev i výsledek. Začátek zápasu nám již tradičně utekl a soupeř se rychle ujal vedení o dvě branky. Do poločasu kluci zabrali a sehráli nejlepší pasáž z celého turnaje a zaslouženě vyrovnali stav na poločasové skóre 3:3. Do druhého poločasu kluci vstupovali s odhodláním na dokončení obratu, ale realita předčila nejhorší noční můru. Během prvních minut inkasovali 4 branky, z nichž některé by se hodily do silvestrovského vysílání. I přes snahu a mírnou korekci to na více než na konečný stav 5:8 nestačilo.

O branky se tentokrát postarali: Roman Martínek (4x), Tim Gazda (2x) po jedné přidali Patrik Wybraniec, Patrik Sarganek,  Tomáš Vaňatka, Šimon Korauš a Kuba Světlík.

Nezbývá než se z chyb poučit a do dalšího turnaje vstoupit s čistou hlavou. Příležitost na zvýšení sebevědomí a spravení chuti budou mít kluci již 18/03 v dalekém Krnově. Soupeři budou 1. SC TEMPISH Vítkovice Tornádo, Paskov Saurians, FBC ORCA KRNOV - bílí a 1. MVIL Ostrava.