1. SC Bohumín 98 - florbal

Přípravka dokonala "Zlatý hattrick" !

Publikováno: 13.3.2023

Další zlatou neděli si v předvečer jara udělali kluci z naší nejmladší kategorie. Ve florbalové baště prostor ČPP arény v Ostravě přehráli 3 ze 4 soupeřů, a to v celkovém zúčtování turnaje znamenalo 1.místo. A věřte nebo ne, je to už třetí turnajové vítězství v řadě!

 

První nedělní utkání nás čekalo v 8:30 a do cesty nám postavilo Tigers Poruba. Tygrům asi brzké vstávání dělá větší potíže než nám, a tak jsme vstup do turnaje zvládli v poměrně poklidném tempu a s výsledkem 13:2.

 


Derby zápas s FBC ČPP Bystroň group Ostrava se pro nás na začátku rozhodně nevyvíjel podle našich přání. Po čtyřech minutách jsme prohrávali 0:3, když soupeř, narozdíl od nás, proměnil každou příležitost. Od poloviny první půle jsme ale převzali otěže zápasu my, byli všude rychleji a dostávali se do mnoha šancí. Brankář FBC se překonával, my pálili jednu šanci za druhou a ne a ne se trefit. I když jsme nakonec prolomili smůlu, na víc než na výsledek 3:4 už to nestačilo. Naše série vítězných zápasů se tak zastavila na čísle 12!

 

Třetí utkání se Slovanem Havířov - modří nebylo co do brankové úrody příliš atraktivní. Naši kluci pokračovali ve stylu zápasu s FBC ve svém překonávání se v neproměňování šancí a tak byl stav snad ještě 5 minut před koncem 0:0. Tyčka, noha, břevno, helma.. Prostě marnost nad marnost. Štěstí se ale nakonec přeci jen přiklonilo na naší stranu, když nám pomohl soupeř. Při snaze odehrát míček od branky trefil hráč Slovanu nohu Martina Lochmana a míček se snesl až do branky! Krátce na to zvýšil David Tyrk na 2:0, Maty Adamczyk přidal po skvostném uvolnění Matym Dočkalem třetí gól, a i když soupeř v závěru dokázal snížit, vítězství 3:1 bylo v konečném výsledku nesmírně důležité. 

 

Kvůli termínové kolizi s hokejovými zápasy v třinecké Werk aréně nás před zápasem s Vikings Kopřivnice musely opustit 3 naše opory. Tomáš Kosík, David Tyrk a ani brankář Dominik Tošenovský tak už do rozhodujícího klání nezasáhli. Do brankářského se tak musel oblíknout Šimi Panáš a do hry nám zbylo 5 statečných - Maty Adamczyk, Maty Dočkal, Venda Borusík, Marťa Lochman a Vojta Kopia. Než se Šimi v brance rozkoukal, bylo to 1:3. Pohled na přeplněnou střídačku soupeře a naše torzo nevěstil zrovna mnoho pozitivního, jenže... výhra = 1.místo, prohra = 4.místo... Kluci se rozhodli, že 4. být nechtějí a tak v sobě našli vůli i energii. Mohutná podpora z hlediště dobíjela baterky, naši stateční kombinovali, dávali branky a Vikingy k nějakým velkým šancím ani nepouštěli. Po naprosto heroickém výkonu a vítězství 10:4 tak mohli zasloušeně oslavit další celkové vítězství v turnaji!

 

"Tak dneska to bylo vydřené. Jsme moc rádi, že jsme v sobě měli odhodlání bojovat až do konce. Díky moc všem za podporu v hledišti. Fandilo se až u Atlanského oceánu, kde je na prázdninách Marek.. " smál se už s medailí na krku trenér Radek Minárik.

 

Další turnaj čeká přípravku na "apríla" v Ostravě, tentokráte na Varenské. Budeme se těšit!

 

Na dobové fotografii: 

nahoře zleva:       Radek Minárik, Lukáš Marcalík

uprostřed zleva:   Vojta Kopia, Venda Borusík, Šimi Panáš, Maty Adamczyk

dole zleva:            Martin Lochman, Maty Dočkal

 

Celkové pořadí turnaje:

1.  1.SC BOHUMÍN 98

2.  FBC ČPP Bystroň group Ostrava

3.  Slovan Havířov - modří

4.  FBC Vikings Kopřivnice

5.  FBC Tigers Poruba

 

Přípravka dokonala "Zlatý hattrick" !

Přípravka dokonala "Zlatý hattrick" !

Přípravka dokonala "Zlatý hattrick" !

Přípravka dokonala "Zlatý hattrick" !


Zpět na aktuality