1. SC Bohumín 98 - florbal

Starší žáci urvali v Havířově aspoň bod

Publikováno: 13.3.2023

Začátek jarních prázdnin a onemocnění několika hráčů vykonaly svoje, starší žáci proto vyrazili do Havířova se značně okleštěnou sestavou. Tým doplnili mladší hráči, někteří i dokonce ročníku 2011, ale na výkonu se to negativně nepodepsalo. Naopak. Kluci srdnatě válčili, mladíci opravdu pomohli a v pohodové atmosféře i na lavičce dokráčelo družstvo dokonce k bodovému zisku.

 

První zápas s Petrovicemi přinesl boj o těžiště hřiště, kdy soupeř byl sice aktivnější a nebezpečnější, ovšem bohumínský tým podržel v brance Adam Kubík a jeho spoluhráči skoro pořád hrozili rychlými nebezpečnými brejky. Na vedoucí gól soupeře reagovali obrátkou Jirka Kuldánek a svou premiérovou trefou ve starších žácích Honza Šeliga, brzy však bylo znovu srovnáno. V závěru zahodili Petrovičtí pár tutovek, ale zároveň jim v poslední části třikrát (!) pomohla branková konstrukce.

 

„Poprvé jsme bodovali s Petrovicemi a jenom to potvrzuje, že výkonnostně šlo družstvo nahoru. Vyhrát mohli kdokoliv. Nejvíc mě ale těší, jak se etablovali do týmu mladší žáci. Tři kluci byli s touto kategorií poprvé a není to přitom snadný přechod, ale oni to zvládli úplně v pohodě. Fakt velké patří poděkování všem čtyřem mladším žákům a jejich rodičům,“ řekl trenér Jiří Habram.

 

Ve druhém zápase starší žáci změřili síly s SFK Havířov B a porážka 3:7, kterou zmírnily dva góly až v samém závěru, je rozhodně horší než předvedená hra. Střelecky se dvakrát prosadil Ríša Kaňok a jednou Jirka Kuldánek. „Hráli jsme dvě utkání po sobě a někteří borci toho měli dost. Vyčerpala nás i oslabení, ale zákroky vyplynuly ze hry, to se někdy stává. Škoda zahozených šancí, mrzí pak i dva laciné góly po standardkách, kdy soupeř předvedl větší mazáctví,“ dodal kouč.

 

Družstvo se v posledním dvojutkání sezóny představí v neděli 2. dubna v domácí hale Bospor, kdy od 9 hodin bude bojovat s Eagles Orlová a od 12:30 změří síly s ostravskými Škorpióny.

Starší žáci urvali v Havířově aspoň bod


Zpět na aktuality