Jak se říká, "to nechceš"..

Publikováno: 20.3.2023

Různé svátky, různé barvy, ale pro současné juniory bude neděle 19.3.2023 navždy tou nejčernější v jejich florbalovém životě. A trenéři budou mít hodně divoké a černé sny ještě dlouho..

Co se vlastně událo? No prakticky vlastně nic. A to je na tom asi to nejhorší. Ale pojďme popořadě.

Je osmá hodina ranní a junioři rozehrávají svůj první zápas turnaje proti domácím, SFK Havířov B. Nejsme favorité, ale v prvním sezónním měření sil jsme odcházeli ze střetnutí s tímto soupeřem smírně s bodem, a tak jsme čekali, že by i toto utkání mohlo být vyrovnané. První třetina ale odvála jakékoli myšlenky na dobrý výsledek daleko za místní doly a bohužel i za hory. Jasně a stručně z úst trenérů před zápasem, držíme obranu, dostoupíme hráče soupeře na naší polovině a po zisku míčku vyrážíme do rychlých brejků. Realita první třetiny? Běháme všude a nikde a trenéři odhazují taktické tabule a pomalu vytahují z kapes modlitební knížky. A zřejmě jejich modlitby byly vyslyšeny. Kluci se do zbylých dvou třetin uklidnili, přestali nahánět hráče soupeře po celé hale a tím se i hra, i skóre, více vyrovnala. A když lodivodové naší lavičky sáhli po druhé na modlitební knížky, tak se nám podařilo dát i jeden čestný gól do sítě soupeře.

"Utkání se skóre 1:10 v náš neprospěch, ale pokud bychom využili některé z šancí a více, především v první třetině, mysleli na obranu, mohl zápas skončit třeba 4, nebo 5:7", hodnotí utkání s domácími trenér Ondřej Šalbut.

No a teď k zápasu dne, který začal přesně v 10:35 místního času. Čekali jsme, že Ostrava Jih bude kousat, stejně jako v prvním zápase sezóny, ale že nás zakousne, to jsme nečekali. Jednoduchá hra soupeře založená na dlouhých výhozech a následné snaze o zakončení v jednom, nebo dvou hráčích, byla nad síly a bohužel i chápání a vnímání hry a pokynů trenérů ze strany některých hráčů.. A když se k tomu přidala naprostá impotence v kombinaci, pohybu a vůbec dobývání svatyně soupeře, odešli jsme po šestatřiceti minutách hry poraženi o dvě branky 4:6. Víc k tomu není co napsat, ani co dodat..

"Tento zápas byl jako by nám kluci plivli do tváře, tím co na hřišti předvedli, nebo spíše nepředvedli. Jsme teď hodně zklamaný a hodně naštvaný. Bez náboje, bez ničeho. Zřejmě čekali, že si soupeře nasází sám deset branek za třetinu. Budu teď trochu sobec, ale za to, co pro ně děláme, jsme si toto jejich představení určitě nezasloužili. Za tu dlouhou dobu, co s nimi jsme, jsem asi nezažil z jejich strany horší zápas", vrátil se k utkání a výkonu svých svěřenců viditelně rozladěný trenér juniorů.

Odčinit výkony z posledního turnaje základní části budou mít junioři za měsíc, v sobotu 22.4., v rámci turnaje nadstavby o umístění, který bude zároveň jejich posledním ligovým turnajem sezóny.

1.SCB 98 1:10 1. SFK Havířov B (0:6, 0:1, 1:3)