1. SC Bohumín 98 - florbal

Elévi doma navázali na bronz z Třince

Publikováno: 31.3.2023

V neděli 26.3. sehráli naši elévi předposlední turnaj v této sezóně, tentokrát na domácí půdě, ve sportovní hale Bospor.

 

Pro kluky v letošní sezóně „neoblíbený“ první zápas turnaje jsme tentokrát zvládli na výbornou a vyprovodili jsme ostravský MVIL výsledkem 16:4.

 

Druhý zápas naši mladíci sehráli se silným havířovským SFK, pozdějším vítězem celého turnaje. Zápas, kde půlku hrací doby dominoval Havířov a druhou půlku zase naši malí florbalisté, nakonec skončil 9:7 pro havířovské florbalisty. Zápase se hrál ve výborné atmosféře, kterou klukům po vlažném začátku v prvním zápase připravili jejich fanoušci. A těm skvěle asistovali i fanoušci Havířova…

 

Že naši fanoušci o sobě dávají vědět na každém turnaji, to už víme, ale to co předvedli ve třetím zápase s Orlovou, by nám mohli závidět i mnohé extraligové a superligové týmy. V zápase kluci tahali za delší konec provazu, vedli i o 3 góly a i když chvíli na tabuli svítilo remízové skóre, naši kluci nakonec heroickým výkonem v závěru utkání a skvělým výkonem brankářů Kameníka a Tošenovského překlopili výsledek ve svůj prospěch. Takže podtrženo a sečteno, 13:11 pro Bohumín.

 

Poslední zápas jsme sehráli s našim partnerským klubem FBC Ostrava. Utekl nám začátek zápasu a s tak kvalitním soupeřem se skóre vždy špatně dotahuje. A i když kluci předvedli ve zbytku utkání super výkon, dokonce si v jeho závěru zkusili i power-play, nakonec se přeci jenom radoval v poměru 10:9 soupeř.

 

„Jsme s Michalem (M.Jochym, druhý z trenérů kategorie Elévi) strašně rádi za tento turnaj, který nam ukázal, že dokážeme hrát vyrovnaně i se silnými soupeři. Jedna prohra o gól a jedna prohra o dva góly zamrzí, ale třetího místa si na turnaji s těmito soupeři vážíme. A ještě jednu věc nám turnaj ukázal a to, že máme v Bohumíně nejlepší fanoušky z řad rodičů. Moc děkujeme hráčům, fanouškům a všem co se na pořádání krásného turnaje podíleli“, zhodnotil turnaj elévů trenér Jiří Kameník.

Elévi doma navázali na bronz z Třince


Zpět na aktuality