1. SC Bohumín 98 - florbal

Starší žáci zažili doma vítězné loučení se sezónou

Publikováno: 3.4.2023

Dobojováno. Starší žáci ukončili složitou sezónu, na jejíž hodnocení ještě bude rozhodně čas i prostor. První dubnovou neděli se v domácí hale Bospor rozloučili s nadstavbovou částí skupiny o umístění MS přeboru s bilancí jedné výhry a jedné porážky. Výkony ovšem nepředvedli vůbec špatné, přestože z končící kategorie ročníku 2008 měli na hřišti pouze dva útočníky a jednoho brankáře.

Znovu do složení týmu citelně zasáhly absence. Pomohli ale skoro už tradičně dva mladší žáci a patří ji poděkování, protože Honza Giecek i Timi Gazda byli ochotni během sezóny kdykoliv vyrazit na zápasy se staršími spoluhráči, přitom na hřišti zároveň patřili mezi tahouny. Platilo to i v úvodním nedělním duelu proti Orlové, kdy se domácím borcům povedl nástup, a právě Gieckův gól je poslal do vedení.

Hosté ale brzy srovnali, a přestože domácí opakovaně podržel Patrik Bruzl v bráně, tak po druhé části už přece jen nebezpečnější Orli těsně vedli. Bohumíňáci ještě jednou srovnali gólem obranné opory Petra Šeligy, kdy se trefil z obrovské dálky, ale během tří a půl minuty posledního dějství přišly tři slepené orlovské údery, a rázem bylo hotovo. Zvítězil prostě v brankovišti důraznější a celkově přesněji střílející tým.

„První třetina byla jednou z našich nejlepších v sezóně. Bohužel jsme doplatili na koncovku, kdy si v tréninku ty střelecké pozice pořád ulehčujeme, a v zápase se to pak v plné nahotě ukazuje. Kluci bojovali, velmi dobře pracovala obrana, ovšem potřebovali jsme pomoc i v podobě využitých šancí, a to se bohužel v zápase neprojevilo,“ konstatoval trenér starších žáků Jiří Habram.

Ve druhém duelu se čekal nervózní a tuhý boj. Ostravští Škorpióni získali jediné své tři body v soutěži právě po výhře v minulém vyhroceném duelu s Bohumíňáky, kteří tak mocně stáli o odplatu. Povedlo se. Domácí si pohlídali opakované dlouhé výhozy brankáře či nastřelování míčku dopředu na zdařbůh, což jsou jediné ofenzivní aktivity Škorpiónů, a ve 23. minutě to bylo 5:0!

Gól vteřinu před koncem 2. části šance soupeře oživil, pak přišlo i další snížení, ovšem stále bědující střídačka hostů pak už jenom sledovala poslední gól Erika Pospíšila. Kromě něj se prosadili ještě i Petr Šeliga, Honza Vicher, Jirka Kuldánek a dvakrát neúnavný Vašek Klus, takže z toho byla zasloužená výhra 6:2. Ale poměr střel v utkání 39:18 hovoří jasně o tom, že gólů v síti soupeře mohlo být víc.

„Od jistého gólmana Adama Kubíka až po všechny hráče v poli jsme šli za výhrou cílevědomě, kluci zaslouží pochvalu. Pohlídali jsme si nebezpečné výhozy a nástřely, a byli konečně i trochu efektivní. V obou zápasech jsme byli disciplinovaní, všechna vyloučení vyplynula za hry, a je dobře, že si kluci vzali naše pokyny k srdci. Konec dobrý, všechno dobré,“ dodal Jiří Habram.