1. SC Bohumín 98 - florbal

Junioři v Krásném Poli překvapili i sami sebe

Publikováno: 25.4.2023

V sobotu 22.4.2023 zajížděli junioři k poslednímu trojzápasu do Krásného Pole, s touhou důstojně zakončit letošní sezónu. Soupeři byli z okolí našeho umístění v tabulce, a tak bylo o co hrát.

Úvodní zápas nás svedl proti nepříliš oblíbenému soupeři 1.FK Ostrava JIH. Předchozí utkání s tímto rivalem byla notně třaskavá, proto se dal očekávat vypjatý duel i tentokrát..

Úvod byl velmi vyrovnaný a šance se střídaly na obou stranách. Několik výborných zákroků si připsal Miky Drápela a určil si tak trend, který udržel celých 36 minut. V první třetině se po přihrávce Michala Kroczka dokázal z křídla prosadit Jakub Egyed, a tak jsme po 12 minutách vedli 1:0. Trenéři nabádali hráče především ke klidu a neoplácení, protože nervy soupeře začaly lehce pochodovat. Druhá třetina byla už v režii B98. Na druhou branku Kryštofa Končítka dokázal ještě soupeř zareagovat snížením na 2:1, víc mu už ale fantom v naší brance nedovolil. Do konce třetiny se ještě do střelecké listiny zapsali Vojta Stuš a Matěj Labda, a díky tomu jsme do poslední části šli s tříbrankovým náskokem. V poslední části jsme dokázali ustát provokace a fauly soupeře bez zbytečného oplácení, další branky přidali znovu Kryštof Končítek, Martin Nitsche a podruhé také Vojta Stuš, A když se v posledních dvou minutách nechali vyloučit hned dva hráči JIHu, pohodlně jsme dokráčeli k vítězství 7:1. Fantastický brankář, soustředěná hra a nejvyšší počet nastřílených branek a nejvíce bodujících hráčů v jednom utkání v této sezóně dávaly poměrně slušný příslib do dalších dvou zápasů.

Soupeř z Českého Těšína přijel jen s pěti hráči do pole a brankářem, zato velmi dobře techniky i kondičně vybaven. V úvodu zápasu jsme nakupili mnoho osobních chyb, nepokryli jednoduchou rozehrávku soupeře a tak po 12 minutách svítilo na tabuli nepříjemných 1:4. Začátek druhé třetiny byl už o něčem jiném. Zlepšený pohyb a zahuštění prostoru na naší polovině vedlo k zisku mnoha míčků a přípravě mnoha šancí. Postupně se trefili Ondra Šindelka, Kryštof Končítek a Kryštof Németh a v čase 15:32 se začínalo znovu - 4:4.To ale jakoby našim juniorům stačilo, přišly další technické chyby, vyloučení, ztráta kouzla fantoma Drápely a najednou to bylo 4:8. Ve 26. minutě snížil Martin Nitsche na 5:8. Těšín byl lepší na míčku, 4 minuty před koncem přidal další branku a nevypadalo to nejlíp. Co se ale dělo potom, na to asi nikdo z přítomných nezapomene. V čase 14:23 snížil na 6:9 znovu Martin Nitsche. Bohumínská střídačka si vzala time-out a po rychlé poradě sáhla ke hře bez brankáře. Máme míček, Miky z branky, Tobiáš na plac, jako šestý k pětici Labda, Šindelka, Nitsche, Končítek, Stuš. Vyhrané buly, Šindelka vyzývá Stuše ke vstřelení gólu, ten neodmítá - 34:56 7:9. Vyhrané buly, Šindelka připravuje pozici Končítkovi... 35:31 8:9. Prohrané buly, míček agresivním napadáním ale získavá Matěj Labda a 19 sekund před koncem posílá na hřiště a střídačku notný kopec nadšení - srovnáno 9:9!!! Po závěrečné siréně se tak mnohem více z bodu radovali bohumínští, kteří v posledních dvou minutách zvládli takřka nemožné.

Notně posilněni závěrem s Těšínem jsme šli po 3 hodinové pauze na KTG Bruises Opava. Zápas to byl tvrdý, plný osobních soubojů, faulů (po jednom takovém se zranil pádem na mantinel Martin Nitsche) i "komunikačních neshod". Naši hráči se ale snažili soustředit hlavně sami na sebe, a to se nakonec ukázalo jako zásadní. V poslední vteřině první části se rozehrávce z rohu a přiťuknutí Ondry Šindelky dokázal prosadit Kryštof Končítek a i přes notné protesty ze strany Opavy, že šlo o branku po čase (nešlo), jsme vedli 1:0. V polovině zápasu dokázala Opava dvěmi slepenými góly otočit na 1:2. Krátce na to nám ale dala možnost přesilovky, kterou využil Matěj Labda (asistence Končítek) a vyrovnal. Od té chvíle to byla 3x stejná písnička. My se dobrou kombinací dlouze propracujeme ke gólu, Opava zadarmo vyrovná. Každopádně nutno říct, že jsme hráli ve velkém stylu, sebevědomě a kombinačně velmi dobře, především obranná dvojice Šindelka-Končítek byla vysoce konstruktivní. Hlavně Kryštofovi se na turnaji mimořádně vedlo, a tak když v čase 33:51 vyloučili hráče Opavy Sebasitana Vu na 2 minuty za nesportovní chování (my byli v klidu), vzala si lavička Bohumína podruhé v tomto dni time-out a záměr byl jasný. Držíme míček, zbytečně nezakončujeme, odehrajem kus přesilovky na míčku a pak to hrajeme na Kryštofa. A světe div se.. 34:29.. Šindelka prostrkuje na střed Končítkovi, ten střílí, míček se od gólmana odráží k volnému Tobiáši Janusovi a je to 6:5. Poctivým defenzivním blokem a s jistým Mikym Drápelou v zádech odoláváme závěrečnému tlaku Opavy až do sirény a druhá výhra dne je na světě!

Kvůli finálovému turnaji veteránů se na lavičce nemohl objevit populární Ondra Šalbut, zdravotní komplikace nepustily na turnaj ani Ondru Veselého, a tak s týmem byla narychlo poskládaná dvojice trenérů přípravky - Lukáše Marcalíka a mladších žáků - Jakuba Šindelky. "Smekám dneska před každým jedním hráčem juniorky, vydolovali ze sebe brutální množství fyzické i mentální síly. Musím říct, že díky Ondrovi Šalbutovi (hlavní trenér) jsou ti kluci výborně připravení a proto si dneska mohli dokázat, že mají na to porážet více soupeřů v tabulce", ocenil tým Lukáš Marcalík.

"To co se tu dneska dělo bylo až neuvěřitelné a hlavně konec zápasu s Těšínem, no to jsem ještě na vlastní oči neviděl..." smál se Jakub Šindelka.

Junioři si tak na závěr roku spravili chuť a získali snad i hromadu morální energie pro letní neligové turnaje a samozřejmě i do další sezóny.

Díky všem juniorů a jejich příznivcům za tuto sezónu a těšíme se na sezónu 2023/2024!

1.SCB 98 7:1 1. FK Ostrava JIH (1:0, 3:1, 3:0)

Končítek 2+1, Stuš 2+1, Nitsche 1+2, Egyed 1+0, Labda 1+0, Zimulák 0+1, Kroczek 0+1, Šindelka 0+1

1.SCB 98 9:9 FBC Český Těšín (1:4, 3:4, 5:1)

Šindelka 1+3, Nitsche 2+1, Končítek 2+0, Németh 2+0, Labda 1+1, Stuš 1+1, Zimulák 0+1, Kania 0+1

1.SCB 98 6:5 KTG Bruises Opava (1:0, 2:2, 3:3)