1. SC Bohumín 98 - florbal

Mladší žáci ukončili sezónu zaslouženým stříbrem!

Publikováno: 30.4.2023

To nejlepší si naši mladší žáci nechali na poslední ligový turnaj před vlastním publikem a byla to neuvěřitelná jízda. Na turnaj si kluci museli od posledního turnaje počkat 6 týdnů, ale tvrdá práce a čekání se vyplatilo. Pojďme se podívat po stopách největšího úspěchu letošní sezóny. V kabině před prvním zápasem jsme cítili dobrou náladu a velké odhodlání se na posledním turnaji před zraky těch nejbližších předvést v tom nejlepším světle. Připomněli jsme klukům, že se zároveň jedná o poslední turnaj v tomto složení a bylo by fajn si turnaj pořádně užít a zakončit společnou sezónu nějakým úspěchem.

 

Sestavu jsme pro poslední turnaj trochu promíchali a mnoho kluků hrálo na nových postech v ostrých zápasech úplně poprvé. Univerzálnost jsme na posledních trénincích poctivě trénovali a viděli jsme, že některým klukům by nové posty mohly vyhovovat lépe. Šli jsme trochu do rizika, ale to se nakonec vyplatilo.

 

Hned jako první nás čekal dobře známý soupeř 1. FBC Karviná. S Karvinou jsme zkřížili florbalky během sezóny několikrát a vždy jsme odešli poraženi, hlavně poslední zápas se nám hrubě nepovedl. Tentokrát tomu bylo jinak. Hned od prvního střídání naše elitní formace předváděla neskutečné kousky na útočné polovině a vůbec nepouštěla soupeře do útoku. Bylo jasné, že vstup do utkání a celého turnaje se nadmíru povedl. Na podařené vystoupení první lajny navázaly další formace a soupeř se po dlouhé minuty pouze bránil. Po několika nevyužitých šancích, ale soupeř ukázal svou sílu a ojedinělý rychlý útok dohrál až do naší prázdné branky. Kluci ale nadále pokračovali v nátlakové hře a odměna v podobě zaslouženého vyrovnání přišla vzápětí z florbalky Romana Plačka. Skóre se následně přelévalo z jedné strany na druhou až do stavu 3:3. V tu chvíli se zápas lámal, kluci ukázali vnitřní sílu a dvěma brankami v rychlém sledu zápas rozhodli. Konečné skóre 5:3. Gólově se prosadili Patrik Wybraniec, dva góly přidal Roman Martínek a skóre uzavřel Kuba Světlík. První cenné vítězství nad silným soupeřem a dosavadní nejlepší výkon v sezóně!

 

Dalším na řadě bylo družstvo FBC Letka Toman Finance Group. V celé sezóně jsme na sebe narazili pouze jednou a o body jsme se po remíze 5:5 podělili. Tentokrát ale mělo utkání jednoznačný průběh a konečné skóre 6:2 vystihuje naši výbornou předvedenou hru. O 2 góly se postaral Roman Martínek, po jednom přidali Roman Plaček, Tim Gazda, Patrik Wybraniec a Honza Giecek. V tuto chvíli měli kluci splněno a další případné úspěchy by byly nad plán.

 

Třetím soupeřem byla FBC ORCA KRNOV – bílí, se kterým jsme změřili síly i na předposledním turnaji a odešli po boji poražení 2:4. Zápas měl pro nás začátek z říše snů a v čase 0:58 svítil na ukazateli stav 2:0. První gól dal po zisku míčku z účinného napadání krásnou střelou Honza Giecek, druhý pak po uvolnění u pravého mantinelu a náběhu před branku další pohotovou střelou do horního rohu branky Partik Wybraniec.  Krnov se po prvotním šoku vrhnul do útočení a začal nás přehrávat. Kluci ale poctivě bránili a do velkých šancí jsem soupeře nepouštěli.  Zpět do zápasu se Orca šťastně dostala po smolném vlastním gólu a vzápětí také srovnala na 2:2. Po našem faulu a nařízeném trestném střílení mohla jít dokonce do vedení, ale technicky špatně provedený nájezd remízový stav nezměnil. O pár chvil později se už stav měnil na druhé straně, kdy šťastnou střelou z dálky překvapil brankáře Patrik Wybraniec. Další dva góly přidal Roman Martínek a rázem jsme vedli o tři branky. Do konce utkání jsme již soupeři dopřáli pouze snížení na konečných 5:4 a zrodil se tak nejhodnotnější výsledek letošní sezóny.

 

Ukončení sezóny obstaral duel o první místo s dalším častým soupeřem, 1. SFK Havířov – bílí, se kterým jsme všechny dosavadní zápasy také prohráli.  Díky remíze Karviné s Havířovem se nám nečekaně otevřela snadnější cesta k prvnímu místu v turnaji. A stačilo jediné, neprohrát. Úvod opět patřil nám a rychlému průniku Romana Martínka kolem pravého mantinelu a přesnému zakončení do horního rohu branky. Havířov srovnal o chvíli později střelou z dálky. Poté se hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Zlomový moment nastal před polovinou utkání, kdy jsme si nepohlídali rychle rozehrané standardky soupeře a dvakrát zbytečně inkasovali. Po těchto brankách jsme už cítili, že se vítězství v turnaji vzdaluje. Klukům už viditelně docházely síly, soupeř přidal další dvě branky a poslední zápas tak skončil po boji prohrou 1:5.

 

Určitě by bylo lepší ukončit sezonu výhrou, ale pro kluby byl celý poslední turnaj obrovským vítězstvím. Poprvé vyhráli na turnaji tři zápasy a pouze o bod zůstali za vítězem na druhém místě. Všechna svá vítězství dosáhli proti papírovým favoritům a o to cennější výhry jsou, protože byly zcela zasloužené.  Kromě střelců všech branek je ale potřeba vyzdvihnout kolektivní výkon a hlavně téměř bezchybnou obrannou práci celého týmu v každém jednotlivém střídání. Jde vidět, že celoroční práce přinesla své ovoce.

 

Jak už bylo řečeno v úvodu, letošní sezona MS ligy mladších žáků je u konce. Děkujeme všem hráčům za poctivou práci během celé sezony a všem, kteří se s mladšími žáky loučí přejeme hodně úspěchů ve starších žácích.

Mladší žáci ukončili sezónu zaslouženým stříbrem!

Mladší žáci ukončili sezónu zaslouženým stříbrem!

Mladší žáci ukončili sezónu zaslouženým stříbrem!

Mladší žáci ukončili sezónu zaslouženým stříbrem!

Mladší žáci ukončili sezónu zaslouženým stříbrem!

Mladší žáci ukončili sezónu zaslouženým stříbrem!

Mladší žáci ukončili sezónu zaslouženým stříbrem!


Zpět na aktuality