1. SC Bohumín 98 - florbal

Florbalové jaro v Praze. PFC 2023

Publikováno: 15.5.2023

Od pátku 12.5. do neděle 14.5. se v Praze uskutečnil mládežnický florbalový turnaj Prague Floorball Cup 2023 - Spring. Turnaj, jež se tradičně koná vždy na začátku kalendářního roku, má již několik let i svého mladšího bratra v této jeho jarní podobě.

Turnaje, převážně obsazeného družstvy z České republiky, se poprvé zúčastnili také naši zástupci. A to v podobě kombinovaného týmu dorostenců a juniorů, kteří byli přihlášeni v nejstarší kategorii chlapců B04. Věkovým průměrem jsme ale byli asi nejmladším družstvem na turnaji v této kategorii, a tak cílem byl hlavně nasbírat co nejvíce zkušeností do dalších ligových sezón v zápasech s týmy z druhé strany republiky.

 

ZÁKLADNÍ SKUPINA

Už zápasy v základní skupině slibovaly kvalitní florbalové zážitky a zápasy. Vždyť los turnajem nám do skupiny přihrál vicemistry republiky z letošní sezóny Spartu Praha, nebo například dalšího z účastníků CE ligy juniorů florbalisty z Teplic.

 

1.SCB 98 2:10 ACEMA Sparta Praha

V zápase hraném na 2x15 minut, jako všechny zápasy na turnaji, nás hned na úvod čekal papírově nejsilnější soupeř, vicemistr ze Sparty. Zápas se Spartou jsme začali velmi opatrně a nervózně. Na klucích byl vidět respekt z velkého soupeře. Postupem času jsme se ale oklepali a někdy i dokázali zatopit soupeři před jeho brankou. To už z nás spadla nervozita a byla vidět hlavně chuť se porvat o co nejlepší výsledek. Vždyť hrajeme se Spartou, tradičnímu to nepříteli všech klubů ze severu Moravy..

"Výsledek super, i přes rozdíl osmi gólů ve prospěch soupeře. Největší rozdíl byl v rychlosti a v jednoduchosti. Tímto směrem bychom se chtěli s kluky posouvat, takže za nás díky za tento zápas", zhodnotil vystoupení proti Spartě trenér Ondřej Šalbut.

 

1.SCB 98 1:7 FD Teplice

Podvečerní zápas se hrál v podobném tempu jako se Spartou. Znovu jsme zaspali jeho začátek a tak soupeř rychle odskočil ve skóre. A když jsme se tempu přizpůsobili, tak jsme naopak přidali pár našich klasických chyb v rozehrávce. Podtrženo, sečteno, prohráváme i druhý zápas ve skupině. "Oba dva zápasy nám ukázali největší rozdíl mezi třetí a první ligou. Tempo hry a práce s míčkem v tomto rychlém tempu", vrátil se k zápasu a prvnímu dni turnaje druhý z trenérů Ondřej Veselý.

 

1.SCB 98 0:10 Aligators

Druhý den turnaje a druhá polovina soubojů v základní skupině slibovala vyrovnanější zápasy. Opak byl ale pravdou. S Aligators nešlo nic, jediný kdo pokračoval v dobrém výkonu z prvního dne, byl Honza Šípek v brance. Soupeř navyšoval skóre a my jsme byli více a více bezradní a kupili chybu za chybou. A když už jsme měli možnost korekce skóre, tak jsme pohrdli i nařízeným trestným střílením v náš prospěch. "Chlapci byli ještě zřejmě ve škole ve spacáku", připojil komentář k zápasu s Aligators trenér Veselý.

 

1.SCB 98 0:8 FBK Jičín

Poslední zápas ve skupině s jičínskými florbalisty vypadal ve svém úvodu nadějně, postupem času ale naděje zmizela. A když začali kluci hledat chyby všude jinde, než u sebe, bylo vymalováno. "I ve čtvrtém zápase byl velký rozdíl v rychlosti a práci s míčkem. No a ty výlevy vzteku si s některými kluky taky ještě vyříkám", uzavřel svým komentářem poslední utkání skupiny Ondřej Šalbut.

 

PLAY-OFF

 

1.SCB 98 4:11 Hornets Brno

Zápas osmifinále play-off nám na základě umístění přiřkl florbalisty Hornets Brno. Už od jeho začátku byl vidět rozdíl v přístupu a tempu ze strany našich kluků, kteří si uvědomovali, že prohra znamená konec na turnaji. Bohužel, zřejmě nervozitou, jsme v úvodní 15ti minutovce 3x namazali soupeři před naši bránu a darovali jednu přesilovku a tak bylo poločasové skóre místo 1:1 1:5 v náš neprospěch. Na začátku druhé poloviny zápasu jsme dokázali korigovat na 2:5. V té chvíli se zdálo, že bychom ještě mohli živit naději na postup. Sen se ale rozplynul po dalších pár minutách hry a třech obdržených gólech, kdy jsme se zbytečně hnali do útoku a nechali otevřená zadní vrátka, teda spíše dveře od stodoly. A soupeř tyto chyby v obraně nemilosrdně trestal. I tak to kluci nezabalili, hrál se otevřený florbal se spoustou šancí na obou stranách a na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 4:11 ve prospěch našich soupeřů.

 

"Potkali jsme se s moderním a rychlým florbalem. I my musíme jít tímto směrem, kde se nehraje jeden na jednoho/dva/tři, ale míček i hráči jsou v neustálém pohybu. Za trenéry jsme rádi, že jsme mohli odehrát pět kvalitních zápasů, které doufám především našim klukům otevřeli oči v tom, kde nás, jako tým, a je, jako jednotlivce, tlačí bota", hodnotí celkový přínos turnaje pro kluky z dorostu a juniorky trenér Ondřej Šalbut. "Jinak chválím, až na zápas s Jičínem, přístup a chuť kluků hrát ve všech zápasech a za každého stavu skóre. A především výkony Honzy Šípka v brance. Pokud v tom bude pokračovat, myslím, že jistotu v bráně do další sezóny mít budeme", uzavírá hodnocení turnaje trenér dorostu a juniorky.

 

A co čeká skupinu dorostenců s juniory mimo tréninky do konce školního roku? Dva ostravské turnaje, konkrétně Ostravské hry v termínu 26.-28.5.2023 a Ostrava Cup o týden později od pátku 2.6. do neděle 4.6.2023.

Florbalové jaro v Praze. PFC 2023


Zpět na aktuality