1. SC Bohumín 98 - florbal

Mladší žáci vyrazili do Paskova

Publikováno: 11.9.2023

Mladší žáci našeho klubu si přípravu na sezónu zpestřili turnajem v Paskově.

 

Postupně jsme změřili naše síly s družstvy Tigers Poruba, FBC Šternebrk, Torpedo Havířov a na závěr s domácími Paskov SAURIANS.

 

Až na dvě výjimky jsme na turnaj odjížděli v kompletní sestavě, vč. dvou úplných nováčků, které jsme hodili rovnou do vody. Jsme rádi, že všichni kluci vzali přípravu na sezónu poctivě a dali přednost florbalu před užíváním posledních záchvěvů léta. Příjemným zpestřením na turnaji jsou po každém zápase trestná střílení, za které se do celkové tabulky připisuje bonusový bod. Jakuba Světlíka jsme také vyslali do soutěže o nejrychlejšího hráče turnaje, ve které nezklamal a skončil na třetím místě.  

 

Na úvod byla vidět nervozita a nesehranost významně obměněného kádru mladších žáků. V prvním zápase s družstvem Tigers Poruba kluci bojovali, ale na lepší výsledek než 1:5 to nestačilo. Postupem času se naše hra zlepšovala a ve druhém zápase s dominantním FBC Šterberk jsme uhráli přijatelný výsledek 0:6. Ve třetím zápase jsme doplatili na neproměňování šancí a s Torpedem Havířov padli výsledkem 2:6. Všechny tři zápasy jsme nicméně zakončili úspěšnými nájezdy a získali tak do tabulky 3 body. V posledním zápase s domácími „ještěry“ jsme sice brzy prohrávali, ale průběžný stav jsme třemi góly otočili. Soupeř už stihnul pouze na závěr korigovat na konečných 3:2. Připsali jsme si do konečné tabulky 3 body za výhru, nicméně poprvé padli na nájezdy.

 

Turnaj jsme ukončili se šesti body a na celkovém 4 místě.

 

Potvrdili jsme si, že pokud budeme na turnaje jezdit kompletní, měli bychom být konkurenceschopní.  Jsme taky rádi, že se střelecky prosadili i „prvoročáci“, kteří se s velkým hřištěm teprve seznamují a velký dík patří také úplným nováčkům, kteří mají za sebou pouze pár tréninků a už mezi ostatní kluky plnohodnotně zapadli.

 

Celkově můžeme hodnotit přípravný turnaj jako vydařený a těšíme se na ostrý start, který nás čeká už příští neděli 17/09 v Krásném Poli. Našimi soupeři budou Salibandy Club Ostrava, 1. MVIL Ostrava, FBC Letka Toman Finanace Chábři a FbC KOVO F-M rysové.

Mladší žáci vyrazili do Paskova

Mladší žáci vyrazili do Paskova

Mladší žáci vyrazili do Paskova


Zpět na aktuality