1. SC Bohumín 98 - florbal

Dorostenci s juniory na prahu nové sezony

Publikováno: 17.9.2023

Sezóna 2023/2024 né, že klepe na dveře, ty jsou už otevřené dokořán, sezóna 2023/2024 od začátku září už pravidelně víkend co víkend vítá nové účastníky ligových soutěží. A do těch se od víkendu 23.9.-24.9. zapojí také týmy našich nejstarších věkových kategorií - dorostu a juniorů.

 

"Jako už několik sezón po sobě, musíme kombinovat ve starší kategorii juniorů hráče věkem do ní patřící a hráče z dorostu", začíná povídání o očekáváních pro novou sezónu trenér Ondřej Šalbut. Vzhledem k počtu hráčů v obou týmech, musí trenéři už od doby, kdy byli ještě jejich svěřenci staršími žáky a dorostenci, v rámci starší kategorie využít pomoci hráčů té mladší. "Letos to bude ještě malinko složitější, v mladší kategorii dorostu máme aktuálně 10 hráčů včetně brankáře, a jakákoli nemoc nebo absence z jiného důvodu nám přidělává pár vrásek na čele. Bohužel se nám zatím nepodařilo přivést nějakou posilu z měst a obcí v našem okolí. Ale nevzdáváme se", pokračuje druhý z trenérského dua Ondřejů, Ondřej Veselý.

 

A jaké jsou tedy očekávání trenérů před novou sezónou? "Musíme být střízliví. Nedáváme si žádné velké cíle a prostě půjdeme zápas od zápasu a uvidíme. Především u dorostenců chceme, aby se kluci hlavně bavili florbalem a spíš ať je ty zápasy posouvají v jejich individuálních herních činnostech a myšlení na hřišti", začíná Ondřej Šalbut. "Ani u juniorky nejsme zbytečně ambiciózní. Pokud to nebude jako jízda na horské dráze z loňské sezóny, kdy kluci, když měli den, mohli porazit kohokoli a nebo naopak dostat od kohokoli, udržíme si nějakou konstantní výkonnost, nasbíráme pár bodů, tak potom tu sezónu budeme asi hodnotit jako povedenou. Ale nikdy neříkej nikdy a zajíci se počítají až po honu", dodává s úsměvem Ondřej Veselý.

 

A kdy vlastně klukům začíná sezóna? Dorostenci se poprvé představí v neděli 24.9.2023 v Petrovicích u Karviné, junioři potom o týden později ve Smilovicích. 

Dorostenci s juniory na prahu nové sezony


Zpět na aktuality