1. SC Bohumín 98 - florbal

Vzniká nové spojení. FBC Ostrava a B98

Publikováno: 4.2.2020

Po období stagnace se florbalové dění v Bohumíně znovu pořádně rozhýbalo. Klub 1. SC Bohumín 98 před rokem a půl zahájil svůj velký restart, když napnul své síly hlavně k práci s mládeží. Své ovoce už po pár měsících projekt přinesl v podobě prvních dílčích úspěchů, vedení klubu ovšem neusíná na vavřínech, a chce florbal ve městě rozvíjet i dál.

„V únoru proto spustíme pilotní projekt akademie. Jde o výsledek úzké spolupráce s klubem FBC Ostrava, jenž dlouhodobě patří ke špičce u nás mezi dospělými i v kategoriích mládeže. Rodičům dětí z prvních až čtvrtých tříd začneme nabízet kroužek florbalu už v rámci družiny, povedou jej trenéři ostravského klubu,“ uvedl sekretář 1. SC Bohumín 98 Ondřej Veselý.

Pilotní projekt bude klub spolufinancovat. „Začínáme na Základní škole Čs. armády, kde se vedení postavilo k naší myšlence velice aktivně a dokázalo najít v tělocvičně narychlo volnou kapacitu, ovšem máme představu, že od září tuto nabídku rozšíříme i do dalších škol. Cílem je ještě víc rozhýbat školou povinné děti a zároveň samozřejmě také nasát nové talenty do našeho klubu,“ konstatoval sekretář bohumínského klubu Ondřej Veselý.

Nastavení spolupráce s FBC Ostrava bylo velkým a důležitým krokem. „Nemáme k dispozici trenéry, kteří by byli schopni už těsně po obědě začít pracovat s dětmi. Tohle je naopak velká devíza ostravského klubu. Věřím, že první cesta malých florbalistů pak povede k nám a do FBC by pak měli odcházet opravdu jen ti nejtalentovanější,“ doplnil funkcionář klubu.

První trénink v tělocvičně ZŠ ČSA pro děti od 1. do 4. třídy je naplánován na pátek 7. února, probíhat bude od 13:45 do 14:45 hodin. Povedou jej mladí trenéři FBC Ostrava. Kroužku se mohou účastnit i žáci, kteří družinu nenavštěvují. Cena kroužku, jenž bude probíhat do konce května, je 200 Kč, dotuje ji klub 1. SC Bohumín 98.

Bohumínští florbalisté mají poprvé v historii zastoupení ve všech mládežnických kategoriích. Výborně si vede přípravka, která se statečně pere s předními kluby v okolí, na první medaili v ligovém turnaji už dosáhli rovněž elévové, jež zlikvidovali hendikep pozdějšího startu své kariéry, a během minulého ročníku nepoznali radost z vítězství. Ve svých soutěžích působí i celky mladších a starších žáků.

Soubory ke stažení:

Vzniká nové spojení. FBC Ostrava a B98


Zpět na aktuality