1. SC Bohumín 98 - florbal

Starší žáci vlétli do sezóny nervákem a kanonádou

Publikováno: 18.9.2023

Dva naprosto odlišné zápasy odehráli na úvod sezóny starší žáci, kteří v Krnově s domácím týmem tvrdě bojovali o vítězství, o němž rozhodli trefou dvě vteřiny před koncem, a pak si kanonádou proti Bruntálu zajistili plný bodový zisk z dvojzápasu. Této věkové kategorii se to povedlo vůbec poprvé.

 

K prvním dalekého výjezdu neodcestovali Václav Klus (odchod do FBC Ostrava) a zranění Patrik Bruzl, Václav Trombala, Patrik Sarganek a Radim Plaček. Zbytek týmu ale přibalil na cestu obrovský kus vůle, chuti, disciplíny i odhodlání, a dočkal se zasloužené odměny v podobě zisku šesti bodů, díky kterým se Bohumíňáci s Vítkovicemi B dělí o první příčku tabulky.

 

FBC Orca Krnov – 1. SC Bohumín 98 4:5

 

Krnov už ráno stačil deklasovat Bruntál 21:0, a tak starší žáci B98 šli do zápasu s velkou pokorou a respektem. Zahodili však ostych, a tak od prvních vteřin to byl lítý boj o každý balón. Asi byla Orca techničtější, ale Bohumíňáci se domácím více než vyrovnali v nasazení, agresivitě a úsilí.

 

Na vedoucí gól Jiřího Kuldánka reagovali Krnovští už za minutu, a brzy odpověděli i na trefy Patrika Wybraniece v oslabení či Jana Vichra. Čtyři minuty před koncem naopak po standardce Orca poprvé strhla vedení na svou stranu, jenže Bohumíňáci zjednodušili hru a přišla odměna. Nejprve Petr Šeliga dalekonosnou střelou využil zakrytého výhledu gólmana a dvě vteřiny před koncem se celá situace skoro navlas zopakovala, jen jeho gólové nahození letělo až z hloubi vlastní poloviny hřiště.

 

Euforie neznala mezí. „Kluci si tu výhru zasloužili nejen za průběh zápasu, kdy dřeli a opravdu plnili to, co jsme po nich žádali, ale hlavně za perfektní přístup k přípravě, soustředění i k tréninkům na začátku sezóny. Pochvalu zaslouží všichni od Lukáše Blahovce v bráně až po třetí lajnu. To vítězství je hrozně cenné, bylo potřebné a je to i povzbuzení do další tvrdé práce,“ řekl trenér Jiří Habram.

 

1. SC Bohumín 98 – FBC Orca Krnov / Bruntál 17:3

 

Pro soupeře to byly první ligové zápasy a nezbývá než týmu z Bruntálu hodně elánu do další práce, neboť jsme si kdysi prošli něčím podobným, a i když je to dřina, dá se dopracovat k fajn výsledkům. Bylo důležité utkání nepodcenit a to se Bohumíňáků povedlo, po první třetině vedli jasně 6:1.

 

Nakonec se skóre zastavilo na čtrnáctibrankovém rozdílu. Čtyři góly dal Jiří Kuldánek, hattrick zaznamenal Jan Vicher, po dvou gólech vsítili Jozef Sebastian Budai, Roman Martínek i Timotej Gazda, po gólu si připsali i Erik Pospíšil, Jan Giecek, Tomáš Čepelák a Tomáš Vaňatka.

 

„S navyšujícím se skóre už klesala kolektivnost v naší hře, každý už si chtěl dát gól. Ale těžko kluky kárat ve chvíli, kdy vedete o deset branek… Zase moc takových utkání v kariéře nezažili. Pochvalu si tým zaslouží za první polovinu zápasu a za celkový přístup k výjezdu do Krnova,“ dodal kouč.

 

Další turnaj odehrají starší žáci v domácí hale v neděli 1. října, kdy se od 9 hodin utkají s 1. FK Ostrava-Jih, který je zatím bez bodu, a od 13:40 s Tigers Poruba.

Starší žáci vlétli do sezóny nervákem a kanonádou


Zpět na aktuality