1. SC Bohumín 98 - florbal

Maskotem klubu se stal VLK

Publikováno: 20.11.2023

V minulém týdnu jsme představili nového maskota klubu. Na postavě vlka, případně dvou malých vlčat, které budeme používat pro naše nejmenší kategorie, by asi nebylo nic zvláštního, kdyby se nepostarala o výběr umělá inteligence. Není to poprvé, co jsme vsadili na pomoc z oblasti informatiky.


Nejedná se o změnu loga, protože i nadále budeme vystupovat pod stávajícím znakem jako 1. SC Bohumín 98. „Cílem bylo ovšem najít konkrétní symbol, se kterým bychom byli identifikováni a který by se pak dal využít také směrem k hráčům a veřejnosti v rámci našeho marketingu a propagace“, vysvětluje člen klubového výboru Ondřej Šalbut důvody, proč klub začal letos na podzim s hledáním svého maskota.
Kdo sleduje naše sociální sítě, mohl si už všimnout, že od nové sezóny doplňuje příspěvky marketingový slogan Jedno srdce, jeden tým, jeden cíl – vítězství, který má zdůrazňovat naši jednotu a touhu po úspěchu. „Nevymysleli jsme ho sami, ale po zadání parametrů nám ho nabídla umělá inteligence. Líbil se nám, a tak jsme claim vzali za svůj“, dodal.

 

Protože se „spolupráce“ s AI osvědčila, druhým testem byl výběr maskota. „Na základě klíčových slov jako rychlost, síla, vytrvalost, dravost, odhodlanost či týmový duch, nám navrhla umělá inteligence za maskota vlka. Pak už všechno stačilo jenom graficky ztvárnit, a zda se výsledek povedl, to bude muset posoudit veřejnost“, usmál se Ondřej Šalbut, který se podílel i na vyhotovení grafických návrhů.

 

Další kroky budou následovat. Na webových stránkách a sociálních sítích spustíme už brzy anketu, z níž by mělo vzejít pojmenování maskota, nebo maskotů v případě sympatických vlčat. „Poslední ligový turnaj roku pořádá naše přípravka v domácí hale Bospor v neděli 17. prosince a tam bychom rádi maskota představili a pokřtili“, dodal.


Náš florbalový klub prožívá aktuálně obrovskou renesanci. V létě roku 2017 měl přitom ve svazových soutěžích už jen týmy mužů a dorostu, ovšem dnes, po šesti a půl letech tvrdé dřiny, obsadila naše družstva všech šest mládežnických kategorií od přípravky po juniory. Smělým plánem je, abychom od další sezóny oslavili i návrat do mužských soutěží.

Maskotem klubu se stal VLK


Zpět na aktuality