1. SC Bohumín 98 - florbal

Smilovice opět hostily 3. ligu juniorů

Publikováno: 23.1.2024

V neděli odpoledne zamířili junioři k dalšímu kolu juniorské ligy, do sportovní haly ve Smilovicích. 
Předzápasové rozhovory mezi trenéry Bohumína Paskova naznačovaly, že by mohlo jít o vyrovnané utkání, ale konečný výsledek je od těchto prognóz hodně daleko.

My jsme sice skórovali hned v první minutě, kdy se prosadil Matěj Labda, ale to jsme ještě netušili, že to bude gólově z naší strany vše...
Naši hráči byli v utkání 7x vyloučeni - nutno dodat, že většinou úplně zbytečně a po vlastní nedisciplinovanosti - a z toho jsme čtyřikrát inkasovali.
Když se k tomu přidalo neproměňování šancí a dobrý výkon brankáře soupeře, všechny body bral Paskov a jinak to ani dopadnout nemohlo.

Paskov Saurians - 1. SC Bohumín 98 7:1
(2:1, 2.0, 3:0)
Labda 1+0


S Opavou jsme si chtěli spravit náladu, ale zápas nám ani tentokrát příliš nevyšel. Po nečekané brance na samém konci první třetiny jsme inkasovali hned na úvod druhé, ale Vojta Stuš záhy skóroval a bylo 1:2 a na to se opět rychle prosadil soupeř. Tři branky padly za necelou minutu.
Opět se nám podařilo snížit na 2:3 a na to přišel silně kontraverzní moment, kdy Opava zvýšila na 4:2 a branka byla uznána přesto, že padla vysokou holí od hráče stojícího v brankovišti..
Dlouho se nehrálo, rozhodčí debatovali mezi sebou, s hráči, ale my jsme zůstali poškozeni. Údajně žádný z rozhodčích přestupek neviděl, čímž jen podtrhli svůj hodně malátný výkon, slušně řečeno..
Do poslední části jsme doslova vtrhli a zápas byl hodně divoký a vyhrocený. Hra nahoru dolů přinášela hodně rizika a také chyb především na naší straně a Opava tak už zápas dovedla do vítězného konce. 

S.K. P.E.M.A. Opava - 1. SC Bohumín 98 7:4 (1:0, 3:2, 3:2)
Labda 2+1, Stuš 1+1, Končítek 1+0

"Před prvním utkáním jsme hráče nabádali k zodpovědnosti a chytré hře, ať nejsme často vylučováni, protože jsme už v minulých kolech byli při oslabeních gólově trestáni. Doplatili jsme na to i tentokrát a tím se sami připravujeme o lepší výsledky, což nás moc netěší. Jakmile se to navíc spojí s horší produktivitou, tak nás to dostává v juniorce herně hodně dolů a pod zbytečný tlak", přibližuje dění na hřišti Ondřej Veselý.

Na to navázal Onřej Šalbut s tím, že musíme hledat také pozitiva.
"Na hřišti se v bohumínském dresu opět představil Štěpán Kubla, který se vrátil zpět z FBC Ostrava a byly to jeho první utkání za kategorii juniorů, byť je věkem prvním rokem dorostenec, ale tím bych asi s pozitivy skončil", směje se trenér B98.
"Nesoustředěnost brankářů a naše zbytečná vyloučení nás sráží. Musíme se v tom hodně zlepšit, jinak vyhrávat nebudeme a můžeme trénovat a připravovat se na cokoliv", dodal kysele Šalbut.

Sestava: Šípek, Drápela - Kubla, Zimulák, Musil, Németh, Končítek, Kania, Stuš, Egyed, Labda, Kroczek

Příští turnaj: 24. února v Opavě (ZŠ Mařádkova) s Rožnovem a Domaslavicemi

Smilovice opět hostily 3. ligu juniorů


Zpět na aktuality