1. SC Bohumín 98 - florbal

Mladší žáci si spravili chuť!

Publikováno: 28.1.2024

K dalšímu turnaji do nedalekých Bolatic naší mladší žáci vyrazili s velkým odhodláním odčinit herní i výsledkový nezdar z minulého turnaje. Soupeři nás ale nečekali vůbec lehcí. Všichni soupeři byli toho času v první desítce dlouhodobé tabulky, postupně 1. SFK Havířov – modří,  FBC Letka Toman Finance Chábři, TJ Slovan Havířov – modří a S.K. P.E.M.A. Opava – žlutí.

Na začátek, chtělo by se říct „už zase“ 1. SFK Havířov, náš dlouhodobě nejčastější soupeř. Do zápasu jsme vkročili se zbytečně velkým respektem k soupeři, jeho individualitám a rychle jsme prohrávali. První poločas skončil rozdílem pěti gólů. Do druhého poločasu ale kluci vkročili již sebevědomě a hru postupně vyrovnali. Na zvrat to sice nebylo, ale hra se výrazně zlepšila a přišly i góly. Druhá půle nakonec skončila remízou a konečné skóre 2:7 nevypadá nakonec vůbec špatně. Důležitá byla zlepšená hra a zvýšené sebevědomí do dalších zápasů.

Svůj premiérový gól vstřelil Břeťa Kováček, druhý přidal Lukáš Mařádek.

Ve druhém zápase nás čekalo domácí družstvo FBC Letka Toman Finance Chábři. Kluci navázali na velmi dobrý výkon z druhého poločasu prvního zápasu a dostali jsme se do vedení. V zápase jsme byli lepší. Problémem však zůstává naše neschopnost se dostat do zakončení. V tomto případě přes urputně bránící trojici vysokých hráčů před brankou. Naše střelecké pokusy většinou končily právě na obráncích nebo vedle brány. Už poněkolikáté jsme v zápase, kdy jsme byli lepší a vedli jsme, nedokázali přidat další branky a dohrát zápas do vítězného konce. Nepovedlo se nám ani ubránit rychlé protiútoky, dostali jsme tři branky a soupeř zápas otočil na konečné skóre 2:4. V zápase poprvé nastoupil za mladší žáky v brance Tobiš Kameník a kluky v brance při rychlých kontrech soupeře několikrát podržel, vč. dvou vychytaných nájezdů.

Góly v zápase obstarali Vojta Nawrat a z nájezdu Filip Gajdošík.

Do třetího zápasu s družstvem TJ Slovan Havířov – modří kluci nastoupili velmi dobře a soupeře jednoznačně zaskočili. V prvním poločase se klukům navíc podařilo vstřelit dvě branky, neinkasovali ani jednou a bylo z toho poločasové vedení.  Soupeř do druhé půle naskočil ve velkém tempu a třemi brankami během úvodních minut stav otočil. Naši kluci ovšem hned po rozehrání reagovali a stav srovnali. Soupeř následně přidal další branku, ale naši kluci dále hráli velmi aktivně a těsně před koncem zápas srovnali na zaslouženou remízu 4:4.

O naše góly se postupně postarali Šimon Korauš, Kuba Světlík, Vojta Nawrat a Kuba Světlík.

V posledním zápase jsme nastoupili proti lídrovi tabulky S.K. P.E.M.A. Opava – žlutí. Kluci odehráli opět velmi dobré utkání. Hráli aktivně, ale zodpovědně a dlouho drželi vyrovnaný stav, když každý ze soupeřů vstřelil dvě branky. Hrál se vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Zápas se zlomil v polovině druhé části, když naši kluci špatně vyřešili jednu situaci před naší brankou. Po jednom ze zákroků v domnění, že rozhodčí přerušili hru, úplně přestali hrát. Hra však pokračovala, soupeřovi hráči byli šikovnější a vstřelili velmi pohodlně rozhodující branku do nestřežené brány.  Ihned po rozehrávce evidentně rozhození naši kluci neuhlídali další gólovou situaci a zápas dospěl ke konečnému skóre 2:4.

Naše góly vstřelili Šimon Korauš a Lukáš Mařádek.

Jestliže z minulého turnaje jsme odjížděli se svěšenými hlavami, z tohoto silně obsazeného turnaje odjíždíme se vztyčenou hlavou. Odehráli jsme herně asi nejlepší turnaj a k lepšímu konečnému výsledku chyběla jen trocha štěstí. K dalšímu pokračování se sejdeme už 17/02 ve sportovní hale v Ostravě, Vítkovická střední Ostrava. Našimi soupeři budou 1. FK Ostrava JIH, FBC Orca Krnov – Bruntál, FbC KOVO Frýdek Místek – rysové a 1. FBK Sršni Rožnov p/R.