1. SC Bohumín 98 - florbal

Zápasy dorostu nabídly úplně všechno

Publikováno: 31.1.2024

Kdo v neděli našel cestu na ligová utkání našich dorostenců určitě nelitoval. Nedělní dopoledne bylo v podání našich klůku (a trenérů) plné gólů a emocí. Můžeme říct, že přineslo vše, co divák od sportovních klání očekává a diváci na tribunách zažili vše, jen ne nudu..

Prvním soupeřem kluků byli tygři z Poruby. Vstup do zápasu měli naši dorostenci vlažnější, asi ještě byli duchem doma v posteli. Takže jediné, o co se během první třetiny utkání starali trenéři, bylo probrat hráče a nastartovat je do zápasového módu.
Tato mise byla splněna, od druhé třetiny se kluci rozehráli a začali florbalem bavit nejen sebe, ale i početný zástup fanoušků, který si našel v neděli ráno cestu do naší domácí haly Bospor.
Výsledkem bylo konečné vysoké skóre 20:6 v náš prospěch.

Před druhým zápasem se trenéři snažili klukům vysvětlit, že souboj s Frýdkem-Místkem bude mnohem těžší a cesta k vítězství složitější a náročnější než v prvním nedělním zápase. A pokud chtějí uspět, musejí být v zápase na 100% už od jeho začátku.

Že si kluci vzali slova trenérů k srdci bylo vidět od první vteřiny, hrál poměrně rychly florbal, hra se přelévala nahoru a dolů a byli to naši dorostenci, kterým se v první třetině podařilo odskočit na rozdíl dvou branek.

Bohužel, to co se událo už na konci první třetiny a poté v průběhu druhé ze strany rozhodčích, byl doslova výsměch našim hráčům, trenérům a divákům. Velmi jednostranně vedené řízení zápasu, trestnání hráčů Bohumína prakticky za cokoli a naopak přehlížení přestupků ze strany hráčů Frýdku-Místku dostalo soupeře na koně a ten v průběhu druhé třetiny otočil skóre z 0:2 na 6:2 ve svůj prospěch.
Až komicky pak doslova vypadalo to, kdy jsme měli tři hráče na střídačce, tři na hříšti a čtyři na trestné lavici.
Marné byly protesty ze strany trenérů Bohumína, ba naopak, v zápase doslova exhibující rozhodčí Aleš Onderka udělil trest v podobě červené karty trenéru Ondřeji Šalbutovi.

I když skóre po druhé třetině, společně s výkonem pánů rozhodčích, nedávalo moc velkou naději na bodový zisk, kluci to nezabalili a bojovným výkonem snížili na rozdíl dvou branek. Minutu před koncem se pak druhý z trenérů dorostu Ondřej Veselý rozhodl pro power-play s cílem se pokusit minimálně srovnat skóre, bohužel chyba v rozehrávce našich kluků vedla ke gólu do naší prázdné brány, který byl posledním v tomto "nešťastném" zápase a tak se z vítězství 7:4 radoval soupeř z Frýdku-Místku.
Nutno na závěr podotknout, že frýdečtí mladíci, spolu s jejich fanoušky, si svým chováním sympatie ostatních diváků v hale nezískali..

"První zápas bez komentáře, krásná práce. Druhý? Bohužel jsem nemohl být do jeho konce součástí lavičky, takže se mi jej těžko hodnotí, ale to co předvedli rozhodčí, konkrétně pan Onderka, nemělo se sportem a fair-play nic společného.
Už v minulém týdnu se tento rozhodčí předvedl v zápasech našich juniorů, ale dnešním výkonem tomu nasadil korunu.
Na rovinu, svým výkonem se jednoznačně zasadil o to, aby vyhrál soupeř"
, zhodnotil, ještě stále pod vlivem emocí z utkání s Frýdekem-Místkem, trenér Ondřej Šalbut.

"Ze sportovního hlediska jsme byli v prvním zápase jasně lepším týmem, ve druhé jsme určitě nebyli horší. Co je pozitivní, že do obou utkání na pozici brankáře nastoupil věkem ještě starší žák Patrik Bruzl, a určitě nezklamal", doplnil hodnocení domácích zápasů dorostenců druhý z trenérů Ondřej Veselý.

1. SC Bohumín 98 20:6 FBC TIGERS PORUBA (2:1, 9:2, 9:3)

Labda 4+5, Stuš 5+3, Nitsche 4+1, Kaňok 4+1, Pálka 2+0, Zimulík 1+1, Vicher 0+2, Musil 0+1, Uszko 0+1, Kubla 0+1

1. SC Bohumín 98 4:7 FbC KOVO KM Frýdek-Místek (2:0, 0:6, 2:1)

Kaňok 2+0, Nitsche 1+1, Labda 0+2, Pálka 1+0, Musil 0+1

Sestava: Bruzl / Kubla, Musil, Uszko, Zimulák, Nitsche, Stuš, Labda, Pálka, Kaňok, Vicher

Další zápasy čekají naše dorostence 18.2. v Ostravě "na Dopravce", kdy se utkají se Salibandy Ostrava a Spartakem Bílovec.