1. SC Bohumín 98 - florbal

V Havířově pouze na jednom hřišti

Publikováno: 12.2.2024

Značně prořídlý tým vinou jarních prázdnin přijel do havířovské haly pouze v 9ti hráčích, a tak se naše zápasy hráli jen na jednom hřišti.

První soupeř z Třince, posílený i o malé hokejisty, naše kluky prakticky k ničemu velkému nepustil. Když se pak sečetly zahozené šance a ospalý výkon ze strany našich, svítilo na tabuli konečné skóre 0:11. Můžeme možná směle podotknout, že jsme ale byli jediným týmem na turnaji, který od Třince dostal naloženo méně než 20 gólů. Pravda, naše zápasy se hráli pouze na jednom hřišti.

Druhý zápas s domácím Slovanem Havířov se našim borcům povedl podstatně lépe. Od začátku jsme diktovali tempo, svou branku zamknul brankář Tobík Kameník, a i proto na konci zápasu svítilo skóre 9:0 v náš prospěch.

Třetím soupeřem nám byla Letka. Začátek jsme měli výborný. Brzo jsme vedli 3:0, ale houževnatý tým ze Štěpánkovic dorovnal tempo hry a snížil skóre až na rozdíl jedné branky. Naštěstí jsme si ale zápas pohlídali, skóre soupeře jsme zatížili ještě jednou brankou, a vyhráli jsme 4:2. Svůj první gól za náš tým si připsal zaslouženě Vítek Látal.

V posledním zápase nás čekala Orca Krnov. Vyrovnaná první půle a stav 5:4 v náš prospěch sliboval napínavý zbytek zápasu. A že to bylo ve druhé půli opravdové drama, hlavně v jejím závěru. Nejdříve minutu před koncem zápasu Krnov vyrovnal na 6:6 a pak 15 sekund před koncem byl proti nám nařízen trestný nájezd. Brankář Kameník ho ale s přehledem zneškodnil a po závěrečné siréně tak svítilo na tabuli konečné skóre 6:6.

"Bohužel nám druhé místo uteklo jen o skóre, ale jsme na hráče hrdí za to, co na turnaji předvedli. V 9 hráčích (Kameník, Dočkal, Červenka, Adamczyk, Viater, Lochman, Kopia, Látal, Tošenovský) bojovat o medaile je velmi slušné. Chceme také poděkovat rodičům a všem rodinným příslušníkům, kteří si i přes jarní prázdniny udělali volnou sobotu a přijeli s a za kluky do Havířova a skvěle fandili", hodnotí výkon svých svěřenců a atmosféru na turnaji trenér elévů Jiří Kameník.

Těšíme se na další turnaj, který nás tentokrát čeká v Čeladné 9.3.2024.