1. SC Bohumín 98 - florbal

Dorost živí svůj sen o medailích z MS ligy

Publikováno: 19.2.2024

Kluci z dorostu vyrazili v neděli na Dopravku do Ostravy, aby tam svedli líté boje se soupeři z týmů Salibandy Ostrava a Spartak Bílovec.
Pokud chtěli stále myslet na postup do druhé ligy, museli oba zápasy vyhrát. Soupeři byly papírovými outsidery, a tak měli být oba souboje jasně v režii našich borců.

 

Prognózy se začaly naplňovat už v prvním zápase se Salibandy Ostrava. Rychle jsme odskočili hned v úvodu na rozdíl čtyř branek.
Soupeř sice ještě stačil po naší nedůraznosti a liknavosti snížit v první třetině na rozdíl dvou branek, ale ve zbývajících dvou třetinách měli naši kluci zápas plně pod svou kontrolou a postupně navyšovali skóre až na konečných 16:5 (v oficiálním zápise o utkání je skóre 15:5, pozn. redakce).
Škoda jen, že místo toho, aby si kluci v tomto zápase vyzkoušeli věci z tréninků, které po nich trenéři chtějí především co se týká kombinace, hnali se někteří za co největším bodovým ziskem na svém osobním kontě a podle toho vypadala i předváděná hra.

 

Také zápas s Bílovcem byl plně pod kontrolou našich dorostenců. Sice jsme měli více ze hry a častěji míček na svých florbalkách, ale někde jsme, zřejmě v šatně, zapomněli pohyb a to především na útočné polovině, kde jsme zápas fakticky prostáli.
I konečné skóre 6:1 v náš prospěch odpovídá předváděnému nepohybu z naší strany. Ale tři body jsou doma a to se počítá…

 

"Musím říct, že nás soupeři moc neprověřili. Ale s tím jsme tak nějak i možná počítali. Každopádně máme šest bodů, pro které jsme do Ostravy jeli, a to je hlavní", hodnotí vystoupení dorostenců trenér Ondřej Šalbut, který v neděli oslavil 45 narozeniny a tak vlastně byly tyto výhry pro něj i jakýmsi dárkem ze strany jeho svěřenců.

 

"Mrzí mě, že jsme nechtěli předvést více ´zábavy ve hře´ a nezapojili osobní kreativitu při přečísleních a jasných gólových příležitostech. Bohužel vidina bodů do kanadského bodování byla pro některé z našich hráčů větší motivací, než řekněme kombinace až do prázdné brány s řádným ´vykoupáním´ soupeře", doplnil hodnocení druhý z trenérů Ondřej Veselý.

 

1. SC Bohumín 98 15:5 Salibandy Club Ostrava (4:2, 7:1, 4:2)

Labda 4+6, Vicher 2+1, Zimulák 2+0, Nitsche 2+0, Kaňok 2+0, Musil 1+1, Pálka 1+1, Kubla 1+0

 

1. SC Bohumín 98 6:1 FBC Spartak Bílovec (1:0, 3:0, 2:1)

Labda 2+2, Pálka 1+0, Egyed 1+0, Nitsche 1+0, Kaňok 1+0, Musil 0+1, Vicher 0+1

 

Sestava: Kubík / Kubla, Musil, Egyed, Zimulák, Nitsche, Labda, Pálka, Kaňok, Vicher

 

Další ligový turnaj čeká dorostence v neděli 3. března znovu v Ostravě, ale tentokrát v hale Sareza, kde se utkají s tygry z Poruby a florbalisty z Ostravy Jihu.

Dorost živí svůj sen o medailích z MS ligy


Zpět na aktuality