1. SC Bohumín 98 - florbal

Mladší žáci opět umí vyhrávat!

Publikováno: 20.2.2024

K dalšímu dobrodružství se mladší žáci vydali do sportovní haly v Ostravě. Zašlá sláva kdysi nejprestižnější střední průmyslové školy, Vítkovická střední, hostila další díl Moravskoslezské ligy mladších žáků. Zázemí odpovídalo datu vzniku celého areálu, které se datuje do šedesátých let minulého století. Při této příležitosti si člověk naplno uvědomí, jaké máme štěstí, že můžeme trénovat a hrát soutěžní utkání v naší hale BOSPOR! I když prostředí bylo pro kluky trochu strašidelné, výkony ustrašené rozhodně nebyly. Pojďme se podívat po stopách dalšího klubového úspěchu.

 

Na začátek nás čekal soupeř vůbec z nejlehčích v celé sezóně, domácí 1. FK Ostrava JIH. Domácím se nedala upřít snaha, ale pouze se šesti hráči v poli nebylo možné očekávat žádné zázraky. Během celého zápasu se soupeři na naší polovinu dostali asi dvakrát a celý zápas byl především o překonávání pětičlenné zdi před bránou soupeře. Konečné skóre 10:0 je pro soupeře ještě milosrdné. Předvedená hra však s florbalem mnoho společného neměla.

Branky: 2 x Šimon Pavlík, 2 x Šimon Korauš, 1 x Honza Šeliga, Honza Malíř, Lukáš Mařádek, Marek Kviatkovský, Filip Gajdošík, Filip Michel

 

Druhý zápass družstvem FBC Orca Krnov – Bruntál již nabídnul relativně standardní florbalový zápas, i když i Krnov přijel jen se sedmi hráči do pole. Naši kluci měli po celý zápas jasnou optickou převahu, ale opět nás srážela totální impotence v koncovce doprovázená chybami na naší obranné polovině. Prosadit se proti postavené obraně je prozatím nad naše síly. Dva šikovní kluci soupeře se navíc postarali o tři góly soupeře po rychlých protiútocích, poslední jsme pak obdrželi z nájezdu nařízeného po našem špatném střídání. Konečné skóre 0:4. Opět jsme se přesvědčili, že se nám více daří proti soupeřům, kteří pouze nebrání a chtějí hrát.

Branky: 0

 

Souboj s třetím soupeřem, FbC KOVO Frýdek Místek – rysové, potvrdil naše předchozí slova. Když soupeř pouze nebrání, ale snaží se i něco vymyslet, máme mnohem větší šanci se prosadit. Trochu jsme i přeházeli sestavu a dali naše kreativní hráče do útoku. Výsledek se dostavil a sehráli jsme velmi dobré utkání s kvalitním soupeřem. Při troše štěstí jsme mohli dosáhnout i na lepší výsledek než 4:6. S předvedenou hrou však již můžeme být spokojeni.

Branky: 2 x Šimon Pavlík, 1 x Břéťa Kováček, Honza Malíř  

 

V posledním zápase dne s družstvem 1. FBK Sršni Rožnov p/R. jsme tak hráli o medaili, i když tabulka se zamotala díly výhře Rožnova nad Orcou. Před zápasem jsme věděli, že o pořadí na druhém až čtvrtém místě rozhodne v případě našeho vítězství mini tabulka tří týmů. Díky naší vysoké prohře s Orcou naše pozice nebyla dobrá, ale věděli jsme o co hrajeme a že potřebujeme výhru alespoň o tři branky. Začátek zápasu nám ale nevyšel a rychle jsme prohrávali o dvě branky.  Kluci nic nevzdali a pěti brankami v řadě zápas otočili a dostali se do požadovaného vedení. Soupeř sice snížil, ale naši kluci dokázali přidat další branky a díky konečnému skóre 7:4 jsme se mohli nakonec radovat my a dostali se na třetí místo na úkor poraženého Rožnova.

Branky: 3 x Šimon Pavlík (1 x nájezd), 2 x Kuba Světlík, 1 x Filip Gajdošík, Vojta Nawrat (nájezd)     

 

Sezóna se rychle blíží ke svému konci. Čekají nás poslední dva turnaje. Ten první již 02/03 v Bílovci (SH ZŠ Komenského Bílovec, Komenského 701/3, Bílovec. Soupeři 1. SFK Havířov – bílí, FBC Spartak Bílovec, FBC Tigers Poruba – oranžoví, FBC Bartosini Český Těšín.

Mladší žáci opět umí vyhrávat!

Mladší žáci opět umí vyhrávat!

Mladší žáci opět umí vyhrávat!

Mladší žáci opět umí vyhrávat!

Mladší žáci opět umí vyhrávat!

Mladší žáci opět umí vyhrávat!

Mladší žáci opět umí vyhrávat!

Mladší žáci opět umí vyhrávat!


Zpět na aktuality