1. SC Bohumín 98 - florbal

Šest bodů se nerodilo úplně lehce

Publikováno: 5.3.2024

V neděli 3.3. vyrazili dorostenci do nedaleké Sportovní haly Sareza v Ostravě-Přívoze, aby změřili síly s týmy ze dna tabulky, FBC TIGERS PORUBA a 1.FK Ostrava JIH.

Zřejmě pod vlivem výsledku z prvního vzájemného měření sil s tygry z Poruby (20:6 v náš prospěch) nastoupili dorostenci do prvního nedělního souboje velmi vlažně. Chyběl pohyb, chyběla kombinace a byl to soupeř, který hrozil možná i více.. Po první, nerozhodné, třetině si trenéři vzali kluky na krátkou promluvu do šatny. Především je nabádali ke zvýšení aktivity a větší týmové spolupráci. Tento příhovor i krátce fungoval, ale s koncem druhé třetiny se zlepšený herní projev začal vytrácet, aby třetí třetina herním projevem v podání našich dorostenců kopírovala tu první. Naštěstí si kluci přinesli do závěrečné části jednobrankové vedení, které se jim nakonec podařilo uhájit.

"Asi nejhorší zápas za poslední dvě sezóny. Shodli jsme se v trenérském štábu, že tak špatně jsme kluky ještě neviděli hrát. Chybělo tam všechno a tak jsme opravdu rádi za tři body. Zřejmě si kluci mysleli, že se soupeř porazí sám a tomu odpovídal i jejich herní projev. A nedokázali se nastartovat do té správné provozní teploty", vrátil se k zápasu s Tigers Poruba trenér Ondřej Šalbut.

Zápas s florbalisty z jihu Ostravy byl jednoznačnou záležitostí z naší strany. Soupeře jsme "mačkali" od úvodních sekund a skóre poté utěšeně narůstalo až na konečných 29:3. Nutno podotknout, že soupeř z Ostravy Jihu je florbalově velmi slabý. I přesto všechno trenéry potěšilo konečné skóre a rozdíl 26 branek, protože v zápase hraném na 36 minut je to docela slušný výkon..

"Povinné vítězství a slušná porce branek, která se nám může v konečné hodnocení soutěže hodit", hodnotí utkání s Jihem druhý z trenérů Ondřej Veselý.

V turnaji se do obou utkání zapojili i tři hráči z kategorie starších žáků, z nichž debutoval Roman Martínek a nevedl si vůbec špatně, což pozitivně kvitovali oba trenéři.

B98 - FBC TIGERS PORUBA 6:5 (2:3, 2:0, 2:2)
Stuš 3+0, Labda 0+2, Vicher 1+0, Martínek 1+0, Kubla 1+0, Pálka 0+1, Nitsche 0+1

B98 - 1.FK Ostrava JIH 29:3 (11:1, 6:1, 12:1)
Nitsche 6+6, Labda 5+6, Martínek 5+3, Stuš 4+4, Vicher 5+0, Zimulák 2+2, Musil 1+2, Egyed 1+0, Pálka 0+1

Sestava: Kubík / Martínek, Vicher, Uszko, Kubla, Zimulák, Musil, Nitsche, Pálka, Stuš, Egyed, Labda

Další turnaj: 16.března, hala MSH Havířov, v 9:10 s Orlovou a v 11:30 s SFK Havířov.