1. SC Bohumín 98 - florbal

Strži bojovali marně, zradila je koncovka

Publikováno: 25.3.2024

Pouze jeden zápas nadstavby čekal v neděli starší žáky, navíc hodně netradiční byl i čas – Bohumíňáci nastoupili v Horní Suché proti silnému Jablunkovu až od 19 hodin! Na body nakonec „strži“ nedosáhli, druhý celek tabulky zapsal v duelu těsnou výhru 3:2, ale na palubovce opravdu tentokrát zuřil boj o každý decimetr plochy, v akci byli opakovaně i zdravotníci, o to víc porážka zamrzela.

 

Šelmí derby mezi Vlky a Kojoty nabídlo zajímavou podívanou. Bohumíňáci se chvíli srovnávali s hodně důraznou hrou soupeře, který po dvou brilantních akcích nebezpečného Byrtuse vedl v 6. minutě 2:0. „Pak se ovšem hra srovnala, také my přitlačili v soubojích, a pro rozhodčí to rozhodně nebyl snadný duel. Bohužel v první části jsme skoro netrefili bránu soupeře,“ uvedl trenér „stržů“ Jiří Habram.

 

Hned 32 s po první pauze snížil Jozef Budai a dál na hřišti byl k vidění důrazný florbal. „Do akce musel snad třikrát i zdravotník, naštěstí nešlo o nic vážného, všichni kluci dohráli. My byli už v ofenzívě víc nebezpeční, párkrát tam zazvonila i tyčka, ale šance měl i soupeř. Podržel nás Patrik Bruzl v bráně,“ řekl kouč. Jablunkov v závěru znovu odskočil na rozdíl dvou gólů, aby Petr Šeliga po 35 s opět snížil.

 

Třetí třetina, to byl tuhý boj. „Bohužel srovnat se nám nepovedlo. Koncovka nás trápí, buď nám trvá moc dlouho příprava na střelu, nebo pálíme mimo. Kluci se nechali zbytečně vyvést z míry řešením výroků rozhodčích, na tom taky budeme muset zapracovat. Celkově jsme zápas odmakali, jenže na dva vstřelené góly se vyhrává těžko,“ dodal Jiří Habram.

 

Úspěšnou sezónu aktuálně pátý tým nadstavby zakončí domácím turnajem v sobotu 20. dubna. Od 15 hodin změří síly s béčkem Vítkovic a od 17:20 h se utkají Bohumíňáci s Paskovem. „Je naším cílem skončit v horní polovině tabulky. Bude to chtít alespoň jednu výhru, ale našich silách je zvládnout oba zápasy vítězně. Musíme se ovšem soustředit na hru a kvalitněji zakončovat,“ dodal kouč.

Strži bojovali marně, zradila je koncovka


Zpět na aktuality