1. SC Bohumín 98 - florbal

Junioři potřetí padli s Petrovicemi

Publikováno: 27.3.2024

Nedělní odpoledne v Rožnově a k tomu "udržovaná" místní hala, na to jsme se všichni těšili :-) Nicméně jeli jsme zde za florbalem a pro body do tabulky a to už tak úsměvné nebylo.

S Jihem jsme letos hráli ve 3. juniorské lize potřetí, potřetí jsme vyhráli, ale tentokrát jsme museli nadšeně bojujícího soupeře pochválit. Naši kluci zřejmě nabyli dojmu, že se soupeř porazí sám a byť tomu výsledek úplně nenasvědčuje, v poslední třetině jsme určitě lepší nebyli, což je na pováženou...

Také trenéři před druhým utkáním sázeli na to, že tým proti Petrovicím přepne automaticky na vyšší otáčky, ale opak byl pravdou. Pokračovali jsme v tempu prvního utkání a než jsme stačili spustit "trenérský alarm", tak jsme v páté minutě úplně zbytečně a lacině prohrávali 0:4 a bylo v podstatě po zápase..
Hrozivý stav 1:7 po dvou třetinách jsme v poslední části aspoň korigovali, protože nám polovinu utkání trvalo, než hráči začali brát vážně pokyny trenérů k organizaci hry. K tomu přispělo i to, že Z.F.K. utkání už jen kontrolovalo.

"Z Rožnova se vracíme s rozpačitými dojmy, protože nás Jih začal na konci utkání přehrávat a s Petrovicemi jsme se pustili lehkovážně do otevřené partie. Těžko říct, jestli to připsat konci sezóny, nebo nám šla jen forma a koncentrace na utkání hodně dolů", komentuje výjezd do okresu Vsetín Ondřej Veselý.

"Je to pro nás určitě varování, protože jak dorost, tak juniorku ještě čeká poslední turnaj, oba na domácí půdě, a pokud budeme laxně bránit a nedodržovat taktiku, tak nemůže pomýšlet na dobrý výsledek. Zkusíme si vše ukázat při rozboru na videu a snad hráči lépe pochopí, co se od nich na hřišti čeká", dodal Ondřej Šalbut.

Sestava: Šípek, Drápela / Kubla, Zimulák, Musil, Németh, Janus, Nitsche, Kania, Stuš, Šindelka, Labda

1. FK Ostrava Jih - 1. SC Bohumín 98 4:15 (1:3, 1:7, 2:5)
Nitsche 1+5, Šindelka 4+1, Németh 2+3, Stuš 3+1, Labda 3+0, Zimulák 1+2, Kubla 1+0, Musil a Kania 0+1

1. SC Bohumín 98 - Z.F.K. Petrovice 4:8 (1:5, 0:2, 3:1)
Németh 1+1, Labda, Kubla, Stuš 1+0, Zimulák, Šindelka 0+1

Poslední turnaj sezóny nás čeká 21. dubna v domácí SH Bospor Bohumín, kde se střetneme v 9:00 s Paskovem a rozloučíme se ve 13:40 proti Opavě.