1. SC Bohumín 98 - florbal

Přepište dějiny! Bohumínský florbal míří do Švédska

Publikováno: 5.4.2024

Druhý květnový víkend se stane dalším významným milníkem v historii 1. SC Bohumín 98, poprvé si totiž naši zástupci zahrají přímo v kolébce florbalu ve Švédsku! Družstvo starších žáků a společný tým dorostu i juniorky se vypraví na Kalmarsund Floorball Cup 2024! Početný je rovněž doprovod, proto výprava bude čítat téměř padesátku hráčů, trenérů i fanoušků z řad rodičů.

 

„Dlouho jsme takovou možnost zvažovali a nakonec jsme se rozhodli, že do toho letos půjdeme. Ani výběr kategorií, které se do Švédska podívají, není nikterak náhodný. Zrovna kluci ze starších žáků, dorostu a juniorky byli ti, kteří před šesti sedmi lety pomáhali mládežnický florbal v klubu znovu rozjet,“ poznamenal sekretář 1. SC Bohumín 98 Ondřej Veselý.

 

Turnaj se koná v Kalmaru, čtyřicetitisícovém městě na jihovýchodě Švédska u Baltského moře, od čtvrtka 9. do neděle 12. května. Výpravu čeká dlouhých 1300 km, v nichž překoná i dvouhodinovou cestu trajektem z německého Rostoku do Dánska, poté se přesune přes most Oresund do Švédska. „Nic neponecháváme náhodě, a tak autobus vyrazí na cestu už v úterý 7. května,“ dodal.

 

Tým starších žáků čítá 19 vyvolených, družstvo dorostu a juniorky bude dvanáctičlenné. „Bude to pro všechny obrovský zážitek. Zahrát si ve Švédsku, to se nepovede každému,“ prohlásil sekretář klubu a poděkoval za speciální podporu městu Bohumín i dalším partnerům: „Podstatné ale je, že pořádně hluboko do kapes musejí sáhnout i rodiče, ale tak to ve florbale chodí.“

 

Kalmarsund Floorball Cup je oblíbeným turnajem nejen švédských, ale také českých týmů. „Letos pořadatelé zaznamenali rekordní počet přihlášek, a tak se už vyhlížíme los. O české týmy se pak na místě stará Martin Forman, který zároveň působí ve zdejším superligovém klubu jako asistent trenéra. Tak snad se tam jako bohumínské týmy neztratíme,“ usmál se Ondřej Veselý.

 

Z cesty do Švédska budeme přinášet na našich webových stránkách i sociálních sítích klubu aktuální informace, navíc po dohodě s Televizním informačním kanálem, který se v Bohumíně stará o televizní zpravodajství, přineseme z výjezdu bohumínského florbalu do Švédska i několikaminutovou reportáž. A samozřejmě nebudou chybět naše přímé přenosy prostřednictvím aplikace VEO!

Přepište dějiny! Bohumínský florbal míří do Švédska


Zpět na aktuality