1. SC Bohumín 98 - florbal

Na konec dvě remízy

Publikováno: 8.4.2024

Nedělní, prosluněné, dopoledne a brzké odpoledne patřilo v Bohumíně poslednímu ligovému turnaji dorostenců. A že se bude na co dívat naznačovalo už jen to, že hned tři týmy na tomto turnaji bojovali o druhé až čtvrté místo v konečné tabulce. A jedním z nich byli i naši dorostenci. A matematika úspěchu byla jasná, jistotu medaile znamenají dvě vítězství.

V první utkání jsme nastoupili proti florbalistům Slovanu Havířov. Byli to naši dorostenci, kteří otevřeli gólový účet zápasu, soupeři se ale podařilo do konce první třetiny dvěma góly otočit skóre. Hrál se svižný florbal nahoru a dolů, což se ale moc nelíbilo trenérům našich kluků, kteří své svěřence nabádali k většímu klidu a trpělivosti v přechodu do útoku a zakončení. A byli jsme to my, kteří jsme dvěma góly ve druhé třetině dokázali otočit znovu skóre ve svůj prospěch. Před třetí třetinou znovu nabádali trenéři, aby kluci nikam nespěchali, byli trpěliví, čekali na své příležitosti a došli si k potřebnému vítězství. Bohužel.. Neuběhlo ani 15 vteřin třetí třetiny a skóre zápasu bylo 3:4 ve prospěch soupeřů z Havířova. Proč? Protože si naši dorostenci přeložili zřejmě slova trenérů do "útočte, útočte a útočte", a po dvou prohraných vhazováních, místo obrany, vyrazili napadat a útočit a nabídli tím soupeři situace 3na2, ze kterých nekompromisně trestal tyto naše chyby. Tyto situace se ukázali jako klíčové pro konečné skóre, kdy soupeř dokázal ještě jednou skórovat a my jsme pak už jen dvěma brankami dokázali pouze srovnat stav utkání na konečných 5:5.

"Velká škoda zápasu a výsledku. Myslím, že velký vliv na jeho průběh mělo nastavení hlavy některých hráčů, kteří se někdy až zbytečně hnali za góly a vítězstvím a neposlouchali pokyny trenérů", hodnotí výsledek a průběh utkání se Slovanem Ondřej Šalbut. "Ale nemůžeme jim to zase tak moc vyčítat, prostě chtěli v této sezóně medaili a byla to jejich taková první zkušenost. Určitě se z toho do dalších sezón poučí", dodává s lehkým úsměvem trenér Šalbut. "A koncovka, koncovka byla žalostná. Co my dokážeme nedat je až neuvěřitelné", povzdechl si po zápase druhý z trenérů Ondřej Veselý.

Před druhým zápasem s Frýdkem-Místkem už bylo jasné, že jakýkoli výsledek tohoto zápasu neovlivní to, že naši dorostenci skončí celkově čtvrtí, protože Petrovice dokázaly porazit Slovan Havířov a tím odsoudily naše kluky na nepopulární bramborovou pozici..

Každopádně jsme měli Frýdku co vracet z prvního vzájemného utkání a určitě se kluci nechtěli rozloučit s povedenou sezónou prohrou v posledním zápase. Utkání s Frýdkem znovu nabídlo emoce, i když už né tak velké jako první měření sil. I přesto se hrál důrazný florbal plný soubojů, šance na skórování měly oba týmy, ale gólmani se v brankách předháněli a tak zápas skončil remízou 2:2.

"Tak šest bodů a medaile na konci sezóny by určitě byla lepší, ale kdyby nám v září někdo řekl, že budeme v dubnu na konci sezóny hrát o medaile, asi bychom mu zaťukali na čelo", hodnotí sezónu po posledním utkání Ondřej Veselý. "Čtvrtá příčka je úspěch nejen pro kluky, ale i trenéry", dodává.

B98 - TJ Slovan Havířov B 5:5  (1:2, 2:0, 2:3)
Nitsche 2+1, Labda 1+1, Bajnar 1+0, Stuš 1+0, Musil 0+1

B98 - FbC KOVO KM Frýdek-Místek 2:2 (0:1, 0:0, 2:1)

Musil 1+0, Pálka 1+0, Vicher 0+1, Labda 0+1

Sestava: Kubík, Bruzl / Vicher, Uszko, Bajnar, Kubla, Zimulák, Musil, Nitsche, Pálka, Stuš, Egyed, Labda, Kaňok

A co čeká dorostence ještě v této sezóně? Některé z nich domácí turnaj juniorů v neděli 21.4., potom některé výlet do Švédska, v červnu Ostrava Cup. A pak už jen zakončení letošní úspěšné sezóny..