1. SC Bohumín 98 - florbal

Mladší žáci si zpestřili přípravu na domácí turnaj ostrými zápasy!

Publikováno: 9.4.2024

Naši mladší žáci během dlouhé dvouměsíční pauzy mezi dvěma posledními turnaji nezahálejí, a proto si mohli dovolit využít nabídku Letky zúčastnit se turnaje Moravskoslezské ligy místo ní. A tak si naši kluci užívali nedělní letní horké dopoledne v tělocvičně ve Stonavě.  Během dopoledne střetli florbalky postupně s družstvy, FBC KOVO FM – rysové, 1. FBK Sršni Rožnov p/R, 1. SFK Havířov – bílí a 1. FBC Karviná. I přesto, že se nabídka na účast vyskytla na poslední chvíli, sešli jsme se téměř v kompletním složení, za což všem hráčům, a také rodinným příslušným velké díky.

Do prvního zápasu jsme všichni šli s velkým očekáváním. Soupeř byl toho času v první pětce celkového pořadí s výrazně kladným skóre. Naši kluci vstoupili do zápasu velmi vlažně a nekoncentrovaně. Hned v první minutě jsme soupeři nabídli několik vyložených šancí, z nichž vyústil ve čtyřicáté vteřině i první gól. Další góly do naší branky přibývaly rychlým tempem a ve čtvrté minutě jsme prohrávali o čtyři branky.  V tu chvíli jsme si koledovali o krutý debakl. Naštěstí se kluci po hurikánu z Beskyd uklidnili, soupeř trochu polevil a nastal nečekaný zlom. Ve druhé polovině prvního poločasu jsme hru postupně vyrovnali a do druhého poločasu vstoupil úplně jiný tým. Rysům jsme se nejenom vyrovnali, ale v některých fázích zápasu jsme dokonce soupeře přehrávali. Výsledkem byly naše dvě vstřelené branky a již žádný gól v naší brance. Konečné skóre 2:4 vzhledem k hrůzostrašnému začátku je velmi dobrý výsledek.

Branky: Lukáš Mařádek, Břeťa Kováček

Sršni z Rožnova jsou soupeř, kterého dobře známe a máme s nimi kladnou bilanci. Zápas začal podle očekávání a od první minuty jsme tahali za delší konec. Uklidnění přišlo po proměněném nájezdu Šimona Pavlíka. V prvním poločase se ještě prosadil pro krásném sólu od vlastní branky svým prvním gólem novic v týmu Max Kwasný. Ve druhém poločase jsme přidali další 4 branky a dovedli zápas k poklidnému vítězství 6:3.

Branky: 2 x Šimon Pavlík, 2 x Max Kwasný, Vojta Nawrat, Honza Šeliga

Ve třetím zápase opět náš dobře známý soupeř 1. SFK Havířov. Na soupeře jsme se dobře připravili a sehráli s Havířovem v letošním ročníku nejlepší zápas. Soupeř měl sice po celý zápas více ze hry, ale naši kluci si dobře plnili své úkoly.  Konečný výsledek určily naše individuální chyby před naší brankou a neproměňování našich příležitostí. Konečné skóre 1:4 odpovídá dění na hřišti. Největším pozitivem pro kluky je zjištění, že se tomuto soupeři pomalu blížíme a jsme s nimi schopni hrát vyrovnanější utkání.

Branky: Miki Mikesz

V poslední zápase nás čekal domácí celek Karviné a zároveň bitva o třetí místo v turnaji. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, hráli jsme velmi aktivně a postupně přicházely i branky v soupeřově síti. Postupně jsme si vypracovali průběžné vedení 3:1 a všechno nasvědčovalo tomu, že zápas dotáhneme do vítězného konce. Do zápasu ale začali postupně zasahovat svými nepřesnostmi rozhodčí. Všechno začalo naším neuznaným gólem. Těsně před koncem prvního poločasu soupeř snížil ze sporně nařízené standardní situace na našem brankovišti. Kluci začali více řešit výkony rozhodčích a nekoncentrovali se na své výkony. Karviné se nakonec tři minuty před koncem podařilo vyrovnat a byl na koni. V posledních dvou minutách jsme zápas nezvládli. Další hrubá chyba v obraně znamenala gól v naší síti, když jsme si nepohlídali hráče za brankou. Následovaly dva nařízené nájezdy, z nichž jeden soupeř proměnil na konečné skóre 3:5. V tomto zápase jsme určitě nebyli horší a měli jsme ho zvládnout vítězně.

Branky: 2 x Miki Mikesz, Šimon Korauš

Turnaj jsme zakončili s jednou výhrou a třemi porážkami. Tři zápasy kluci odehráli velmi dobře. Kaňkou, na jinak dobrém turnaji, zůstává nezvládnutý konec s Karvinou, ze kterého se snad kluci do budoucna poučí. Premiéru v týmu si odbyli i dva nováčci Martin Paprčiak a Max Kwasny a oba výraznou měrou přispěli k vydařenému turnaji.

Opravdu poslední a zároveň domácí turnaj v sezóně odehrajeme 28/04/2024. Čekají nás Z.F.K. Petrovice, S.K.P.E.M.A. Opava – žlutí, 1. SC TEMPISH Vítkovice – tornádo a 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop.