1. SC Bohumín 98 - florbal

Strži končili parádně, zvládli doma dvě dramata

Publikováno: 21.4.2024

Přetavit poslední dva zápasy sezóny před domácím publikem ve dvě výhry? Co víc by si šlo přát… Starší žáci v nervy drásajících soubojích přetlačili béčko Vítkovic i Paskov a definitivně si zajistili úžasnou čtvrtou příčku v tabulce nadstavby o postup z Moravskoslezského přeboru. Pohár pro bronzový tým jim utekl o vlásek, vinou horší bilance s Jablunkovem ve vzájemném souboji (2:3).

 

Vítězstvím 7:6 nad béčkem Vítkovic si v základní části strži zajistili postup do nadstavby a na konci sezóny zopakovali ve vzájemném duelu stejný výsledek! Do utkání Bohumíňáci vstoupili famózně a po krásných kombinacích vedli ve 20. minutě nad ostravským sokem 4:1. „Výborně hráli všichni, bodově nás táhla druhá lajna Honzy Vichra s křídly Patrikem Wybraniecem a Vaškem Trombalou, zdatně jim sekundoval i tradičně produktivní Roman Martínek,“ řekl trenér týmu Jiří Habram.

 

Jenže chvilkový výpadek přinesl tři slepené góly Vítkovických během dvou minut, a začínalo se znovu. „Dokázali jsme se ale vrátit k disciplinovanému, kolektivnímu výkonu z první poloviny utkání a pak se na nás usmálo i štěstí,“ konstatoval kouč. Vítkovice vždy dokázaly na gól domácích odpovědět, ale šťastná trefa Václava Trombaly tři a půl minuty před koncem měla vítězný punc: „Závěr jsme zvládli zkušeně, ale byly to nervy. Kluci si tuhle výhru vydřeli týmovostí.“

 

Druhý zápas byl hodně tvrdý, ale férový. A skoro se opakovala historie z úvodního utkání. Domácí družstvo vedlo brzy 3:0 a ve 25. minutě ještě i 4:1, jenže Paskov dvěma góly během chvíle zmenšil náskok Bohumínských na jedinou trefu. „Doplatili jsme na nedisciplinovanost. Soupeře jsme pak vlastními fauly zvedli a ještě jsme se strachovali o vítězství,“ uvedl trenér starších žáků.

 

Klid na florbalky borců 1. SC Bohumín 98 vrátila rána Petra Šeligy, který ke dvěma asistencím přidal i klíčový gól na 5:3. „Veliká pochvala všem, díky patří i fanouškům z řad rodičů a příbuzných. Výhodu domácího prostředí jsme jasně pocítili a snad jsme se prezentovali také pohledným, kombinačním florbalem. Premiéru v poli si odbyl Honza Koblížek a smeknout musíme i před tradičně skvělým pomocníkem z řad mladších žáků Šimim Pavlíkem,“ dodal Jiří Habram.

 

Nakonec z toho je 4. místo v tabulce. Bohumíňáci získali stejně bodů jako třetí Jablunkov, jenže Kojoti lépe zvládli vzájemný duel v Horní Suché, a tak končí bronzoví. „Ono o to až tolik nejde, na hodnocení bude ještě čas. Sezóna byla jedním slovem úžasná. Vyhráli jsme třináct utkání s týmem, který před šesti lety ve své první sezóně prohrál všech čtyřicet zápasů. Myslím si, že není lepšího důkazu, jak se kluci posunuli, a zaslouží si za to obrovské uznání, včetně rodičů,“ dodal.

Strži končili parádně, zvládli doma dvě dramata


Zpět na aktuality