1. SC Bohumín 98 - florbal

Junioři ukončili ligovou sezónu domácím turnajem

Publikováno: 23.4.2024

V domácí hale se na posledním turnaji sezóny, rozloučili junioři s třetí ligou.

S Paskovem jsou to většinou zajímavá utkání, ale letos jsme vždy tahali za kratší konec, když jsme se střetli 3x a vždy prohráli.
Nejinak tomu bylo i v posledním měření sil, které jsme opticky solidně rozehráli, ale na dobře kombinujícího a efektivního soupeře to nestačilo. 
Utekla nám především druhá třetina, ve které jsme soupeři výrazně pomohli také tím, že jsme se narozdíl od něj mířili na trestnou lavici.. 

Stav se nám povedlo korigovat až v době, kdy na světelné tabuli zářilo 7:1 pro "domácí" a tak nám to příliš radosti neudělalo. 

PASKOV SAURIANS - B98 8:3 (2:1, 4:0, 2:2)
2+0 Janus, 1+1 Šindelka

Vylepšit náladu jsme si chtěli s Pemou, kterou jsme v říjnu na její půdě udolali 3:2 (v lednu prohráli 4:7), ale ani to se nám nakonec nepodařilo.
První třetinu jsme prohráli 0:2, abychom v té druhé dotáhli stav na 3:3 a záhy zase prohrávali 3:4, když soupeř využil další z přesilovek, jelikož jsme byli v zápase opět 4x vyloučeni... 
Začátek třetího dějství rozehrála lépe Opava, když zvýšila po 34s. na 5:3, na což jsme už do konce utkání nedokázali gólově reagovat a ve vzájemných utkáních tak letos byla lepší "SKPO".

 

S.K. P.E.M.A. OPAVA - B98 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)

1+1 Nitsche, 1+0 Končítek, Labda, 0+1 Šindelka, Janus

"Jsme jaloví v zakončení, na každý gól se nadřeme a často nám chybí trpělivost při držení míčku. Když se to následně propojí s individuálními kiksy a nedisciplinovaností, tak se těžko vyhrává. Občas jsme častěji na trestné lavici, než na palubovce a také někteří hráči mají více než zajímavý pohled na některé herní situace a jejich řešení", rozpačitě popisuje poslední turnaj Ondřej Veselý, na kterého ve stejném rozpoložení navázal trenér Ondřej Šalbut.

"Efektivita a přímočarost soupeřů je v poslední době zřejmá, navíc se nám nedaří utkání otáčet. Manko se potom snažíme dohnat agresivitou a bojovností, což je fajn, ale to nás často dostává do prekérních situací. Často máme problémy s organizací hry a přebíráním hráčů, když se sice rychle vydáme na zteč soupeřovy branky, ale zpátky už to tak dobře nejde. Musíme na tom před cestou do Švédska zapracovat, protože se taky můžeme výsledkově divit", dodal nespokojený trenér juniorky, který by nerad obdivoval krásy Skandinávie po několika nákladech od tamních plejerů.  

Sestava: Šípek, Kubík / Bajnar, Kubla, Zimulák, Musil, Nímeth, Janus, Nitsche, Končítek, Stuš, Šindelka, Labda, Kroczek

Pozn.: Hodnocení celé sezóny bude připraveno po letních turnajích (Kalmar Open a Ostrava Cup).

Junioři ukončili ligovou sezónu domácím turnajem


Zpět na aktuality