1. SC Bohumín 98 - florbal

Starší žáci překonali letos sami sebe

Publikováno: 22.5.2024

Družstvo starších žáků předvedlo v uplynulé sezóně obrovský progres. A nešlo jenom o posun herní, ale i mentální. Nakonec z toho byla fantastická sezóna, okořeněná překvapivým postup do nadstavby o postup do MS ligy, a pak i konečné čtvrté místo v MS přeboru. Starší žáci vyhráli třináct z 22 utkání, o rok dříve se přitom družstvo protrápilo k pouhým třem vítězstvím…

 

Kde se vzal ten rozdíl? „Základ jsme položili na soustředění v Polsku. Hodně pomohlo, že se k týmu připojil mentální kouč David Vavruška, který změnil přemýšlení hráčů, ale v neposlední řadě i nás, trenérů. Nastavila se pravidla fungování v týmu, kluci si také přebrali některé důležité rozhodovací pravomoci a dostali velikou důvěru. Ve sto procentech ji pak i splatili,“ řekl trenér Jiří Habram.

 

Přitom před sezónou odešel do FBC Ostrava elitní centr Václav Klus, naopak se v týmu objevil nově rychvaldský gólman Ondřej Richter, který skvěle zapadl. „Úplně se změnil přístup týmu k tréninkům. Všichni dřeli, jelo se pokaždé opravdu naplno a hrozně rychle se tohle vše projevovalo i v zápasech. Najednou jsme vyhrávali těsné souboje, ve kterých bychom dřív neměli šanci,“ poznamenal kouč.

 

Jestliže v minulé sezóně trenéři žehrali na to, že úplně nefungovala vzájemná podpora uvnitř týmu, tak v tomto ročníku se povedlo neduhy z velké části odstranit. „Občas se nějaké to brblání na ostatní spoluhráče ještě objevovalo, ale většinou to také znamenalo, že jsme ty zápasy pak ztráceli. Prostě kolektivní výkon a vzájemná podpora na hřišti i na lavičce byly základem úspěchu,“ řekl Jiří Habram.

 

Klíčové dva kroky k postupu do nadstavby tým udělal na prosincovém turnaji v Odrách, kde porazil o gól Vítkovice B i Letku. „Úžasné výkony, perfektní práce,“ bilancoval kouč. Strži přitom hráli v slabší béčkové skupině, a postupem si zajistili konfrontaci s družstvy silnějšího áčkového přeboru. Kdo však čekal, že budou paběrkovat, mýlil se. V nadstavbě kluci urvali 7 výher, jen čtyřikrát prohráli!

 

Nakonec v tabulce skončili čtvrtí, od medaile je dělil jenom horší vzájemný zápas s Jablunkovem (2:3). Odměnou pro všechny byl tak výjezd na Kalmarsund Floorball Cup do Švédska, což byl skvělý zážitek. „Museli jsme se srovnat s jinou kvalitou soupeřů, novými halami, benevolentním metrem sudích, ale i tohle kluci zvládli. Nakonec jsme si vezli hromadu pozitivních emocí,“ poznamenal trenér.

 

Řada opor tým opouští, ročník 2009 přechází do dorostu. Trenéři Jiří Habram a Igor Bruzl u týmu stržů ale zůstávají. „Po šesti letech velkou část téhle party pouštíme dál a přiznávám, že s těžkým srdcem. Prošli jsme si toho hodně. V první sezóně v elévech jsme prohráli všech čtyřicet zápasů, ale kluky to nepoložilo. Minulá sezóna byla naopak důkazem, jak skvěle na sobě zapracovali,“ prohlásil.

 

V podstatě tak většina hráčů překonala sama sebe. „Patří jim velké poděkování, ohromný respekt. Moc jim přejeme, aby takhle rostli i dál,“ poznamenal Jiří Habram a dodal: „V neposlední řadě pak samozřejmě obrovský dík směřuje i k rodičům. Bez nich a jejich neuvěřitelné dlouhodobé podpory bychom nebyli schopni se s týmem takhle posunout.“

Starší žáci překonali letos sami sebe


Zpět na aktuality