1. SC Bohumín 98 - florbal

Zdecimovaní elévové přesto splnili letošní minimum

Publikováno: 11.2.2020

Doslova torzo týmu elévů vyrazilo k turnaji Moravskoslezské ligy do Stonavy. Chřipková epidemie vykonala své, a tak byl alespoň prostor pustit do hry některé nováčky a nechat přičichnout k soutěži starší kategorie i borce z přípravky. A nikdo nezklamal!

 

„V podstatě nám nezůstal kámen na kameni. Scházela spousta kluků, která je schopna rozhodovat zápasy, a nakonec jsme měli do pole jen tři hráče na střídání. Přitom často vozíme na turnaje nepočetnější výpravu ze všech soupeřů,“ uvedl trenér Jiří Habram.

 

Velkou minutáž tak dostali například bratři Hrčkové, kdy vedle Matyáše nastoupilo k premiéře i jeho dvojče Štěpán, a hned se oba střelecky prosadili, do branky zakleknul také při svém gólmanském elévovském debutu Max Kwaśný. „Tři zápasy kluci fakt odmakali na hranici svých možností a schopností, trošku jsme odflákli jenom duel s Petrovicemi,“ malinko si postesknul trenér družstva elévů 1. SC Bohumín 98.

 

Na úvod přišla prohra 4:16 s domácí Karvinou, pak oslabený tým udolal Rožnov 14:9. Ve třetím utkání bezkrevný výkon umožnil první sezónní výhru Petrovicím (9:15) a na závěr se kluci vybičovali k výbornému výkonu a těsné prohře 7:11 s celkově vítězným Slovanem Havířov. „Spokojenost. Stačilo to na čtvrté místo, takže ani teď jsme nebyli poslední, čehož si kluci moc vážili. Díky jim za výkony i rodičům za podporu,“ dodal Jiří Habram.

Zdecimovaní elévové přesto splnili letošní minimum


Zpět na aktuality